SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bulgaristan efsanesi Hristo Stoichkov canlı yayında gözyaşlarını tutamadı

İngiltere'nin 6-0 kazandığı Bulgaristan karşılaşmasında yaşanan ırkçılık sonrasında efsane isim Hristo Stoichkov, canlı yayında gözyaşlarına boğuldu!

EURO 2020 Elemeleri'ndeki Bulgaristan-İngiltere maçında yaşanan ırkçılık Bulgarlar'ın efsane futbolcusu Hristo Stoichkov'u çok üzdü!
Ev sahibi takımın taraftarlarının yaptığı Nazi selamı ile Tyrone Mings ve Raheem Sterling'i hedef alan ırkçı tezahüratlar sonrasında hakem Ivan Bebek, maçı iki defa durdurdu.
Maçın iptal edilecek noktaya gelmesinin ardından hiçbir yerde görmek istemediğimi ırkçı tezahüratları yapan kişiler stadı terk etmişti.
Bulgaristan'da yaşanan bu üzücü olay sonrasında Bulgar futbolunun efsane ismi Hristo Stoichkov, İspanyol TUDN kanalında yaşananları değerlendirdi.
Üzgün ve sinirli olduğu görülen Stoichkov, sert cezalara ihtiyaç olduğunu belirterek, "Bu kişiler bir daha statlara alınmamalı ve en ağır şekilde cezalandırılmalı. İngiltere'deki gibi yıllar boyunca süren cezalar verilmeli ki insanlar bir daha böyle acı çekmesin. Siz benim kendimi rahat hissettiğimi mi sanıyorsunuz?" diyerek canlı yayında göz yaşlarına hakim olmadı.
Ayrıca Bulgaristan polisinin yaptığı açıklamaya göre ırkçı tezahüratlarda bulunan 6 kişi gözaltına alınırken, diğer 3 kişinin arandığını belirtti.
Öte yandan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, yaşanan ırkçı saldırı sonrasında Futbol Federasyonu Başkanı Borislav Mihaylov'u istifaya davet etti. Mihaylov da görevini bıraktığını açıkladı.
İngiltere, Bulgaristan'ı deplasmanda 6-0 mağlup etmeyi başardı.