SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika! Şok iddia… UEFA ‘asker selamı’ sevinci için soruşturma başlattı

A Milli Takım'ın Fransa-Türkiye maçında yaşadığı gol sevinci nedeniyle UEFA'nın soruşturma başlattığı iddia edildi. Başvurunun Almanya ve Fransa tarafından yapıldığı öne sürüldü. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Takımımız, EURO 2020 elemeleri Fransa mücadelesinde Kaan Ayhan’ın 81. dakikada attığı golün ardından Türk taraftarların bulunduğu bölgeye giderek asker selamı vermiş; ‘Barış Pınarı Harekâtı’nda görev yapan askerlerimize bu şekilde destek vermişti. NTV’de yer alan habere göre; UEFA bu sevinç ile ilgili soruşturma başlatarak TFF’den savunma istedi.

MEHMET KASAPOĞLU: UEFA’YI SPORUN RUHUNA UYGUN DAVRANMAYA DAVET EDİYORUM

Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: ”Algıyı başka yönlere çekmek isteyenlerin yanlış işlerle uğraştığını vurgulamak istiyorum. Eğer sesiniz çıkacaksa, Griezmann’ın selamında çıksaydı. UEFA’yı sporun ruhuna uygun davranmaya davet ediyorum. Henüz teyit edemedik ama böyle bir durumun ortaya atılması bile garip. Böyle bir kararın bize değil, TFF’ye ulaştığı yönünde bilgiler var ancak bu bilgiler teyide muhtaç.

Sahadaki başarısızlığını başka şekilde örtmek isteyenler bu ısrarından vazgeçmeli. Futbolcularımızı alın terini ortaya koydu. Değerli futbolcularımızın Mehmetçiğimize olan sevgisini, selamını farklı yöne evirmek isteyenler var. Sahadaki başarısızlığı birtakım oyunlarla başka yönlere çekmek isteyenlerin bu çalışmalarını, dünya spor kamuoyunun yemeyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Fransa’nın dünyaca ünlü futbolcusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası seremonisinde Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a asker selamı vermişti.

15 Ekim 2019 Artık son görev: 1. torbaya düşmek! İlgili Haberi Oku

15 Ekim 2019 Şenol Güneş`ten Fransız gazeteciye cevap! `Bu iş Trump`ın işi...` Fransa ile 1-1 berabere kaldığımız maçın ardından açıklamalarda bulunan teknik direktörümüz Şenol Güneş, Fransız bir gazetecinin sorduğu soruya, ``Hastalık için savaşanlar, silah üretiyorsa, bu işin nedeni belli demektir`` diyerek cevap verdi. İlgili Haberi Oku