SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ege ekibi iki hafta maça çıkmayınca küme düştü

Manisa’nın Salihli ilçesi kulüplerinden Kocaçeşmespor, maddi imkansızlıklardan dolayı ligin ilk 2 haftasında maça çıkmayınca Süper Amatör Küme’den 1. Amatör Küme’ye düştü. Ege ekibi, gelecek sezon Amatör Küme'de mücadele edecek.

Güncellenme: 18:07, 14/10/2019
Ege ekibi iki hafta maça çıkmayınca küme düştü

Manisa’nin Salihli ilçesinde 30 yıl önce kurulan Bölgesel Amatör Lig (BAL) olmak üzere, Süper Amatör ve 1.Amatör Küme'de ilçeyi temsil eden, aynı zamanda Türk futboluna önemli oyuncular kazandıran Ege ekibi Kocaçeşmespor, mücadele ettiği Süper Amatör Küme'de ilk hafta Kulaspor, 2.haftada da maddi imkansızlıklardan dolayı A.Çobanisa maçına çıkmayınca statü gereği küme düştü.

TARİHİNDE İLK KEZ BAL’A ÇIKMIŞTI

1. Amatör D Grubu'nu 2013/2014 sezonunda şampiyon tamamladıktan sonra Süper Amatör Küme'ye yükselen Salihli Kocaçeşmespor, bir sezon mücadele ettiği Manisa Süper Amatör Küme B Grubu'nu şampiyon tamamladıktan sonra tarihinde ilk kez 2015/2016 sezonunda Bölgesel Amatör Lige yükseldi. 2 sezon BAL'da mücadele eden Kocaçeşmespor, daha sonra Süper Amatör Küme'ye düştü.

İki sezondur maddi imkansızlıklarla ligde kalan Kocaçeşmespor, bu sezon Kulüp Başkanı Ahmet Eren'in takımı ligde tutmak için verdiği mücadele sonuç vermeyince, maddi imkansızlıklardan dolayı 2 hafta üst üste maça çıkamadı. Kocaçeşmespor, 2 hafta sonrası küme düşüp, Süper Amatör Küme'ye erken veda etti.

Kocaçeşmespor önümüzdeki sezon Manisa 1. Amatör Küme'de mücadele edecek.