SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2017’de Galatasaray’ı eleyen Östersunds iflasın eşiğinde!..

Allsvenskan ekibi Östersunds iflasın eşiğine geldi. 2017'de Galatasaray'ı UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda eleyen Östersunds kısa vadede 10 milyon İsveç Kronu (yaklaşık 5.8 milyon TL) bulabilmek için bir kampanya başlattı.

Güncellenme: 17:25, 09/10/2019
2017’de Galatasaray’ı eleyen Östersunds iflasın eşiğinde!..

2017-2018 sezonunun başında UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda temsilcimiz Galatasaray’ı eleyerek gündeme gelen aynı sezon gruptan çıkmayı başarıp 2. Tur’da güçlü Arsenal’a boyun eğse de Emirates’te 2-1 kazanarak büyük bir sürprize imza atan İsveç temsilcisi 2 yıl sonra iflasın eşiğine geldi.

Kısa vadede 10 milyon İsveç Kronu (yaklaşık 5.8 milyon TL) toplamda ise 15 milyon İsveç Kronu bulması gereken Östersunds, bir kampanya başlattı. İsveçli bir iş insanı olan Curt Sillström’un yüklü miktarda hisse aldığı açıklanırken takımın Galatasaray’ı elediği dönemdeki teknik direktörü olan ve şu an Brighton’ı çalıştıran Graham Potter ve yardımcıları Billy Reid, Kyle Macaulay ve Björn Hamberg de kampanyaya destek verdi.

İLGİLİ HABER Efsane Alman futbolcu Bastian Schweinsteiger futbolu bıraktı Efsane Alman futbolcu Bastian Schweinsteiger futbolu bıraktı

Şu ana kadar 15 milyonluk hedefte 5.7 milyonluk kısım tamamlandı. Taraftarlar kampanyada yaptıkları bağış karşılığında atkı alıyorlar. Taraftarlar 600 İsveç Kronu ödeyerek bir atkı sahibi olabilirken kurumlar ise 1000 İsveç Kronu ödeyerek atkı alıyorlar.

Kulüpten 7 Ekim tarihinde yapılan açıklamaya göre kulübün en öncelikli borcu 1.4 milyon İsveç Kronu değerindeki vergi borcu… İLGİLİ HABER Eskişehirspor`da küme düşme tehlikesi! Borçlar bekleniyor... Eskişehirspor`da küme düşme tehlikesi! Borçlar bekleniyor...

Yayınlanma Tarihi:19:58,