SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Gençlerbirliği Galatasaray maçı için ne dedi?

Süper Lig'in 7. haftasında Galatasaray ligin galibiyetsiz iki takımından biri olan Gençlerbirliği ile deplasmanda 0-0 berabere kaldı. Etkisiz bir futbol sergileyen sarı-kırmızıları değerlendiren spor yazarları oynanan oyuna eleştiri getirdi.

Ercan Taner - Sözcü

Galatasaray tat vermiyor oynadığı oyun ile… Mesela Selçuk elinden geleni yapıyor gibi ama mesele, şarjının alarm veriyor olması… Rakibiniz çok kapanırsa artık futbolun olmazsa olmazı olan ilkesine döneceksiniz. Bunun adı çalım atmak, rakibi eksiltmek… Feghouli, Belhanda, Babel bunun için varlar… Peki Andone? Santrfor bir şey yapamıyorsa, en azından duvar olmalı.
Mehmet Demirkol - Fanatik

Galatasaray hangi kadroyla çıkarsa çıksın Feghouli-Belhanda verkaçları dışında rakibi delecek bir organizasyona an itibarıyla sahip değil. Gençler açısından sorun ise Stancu’nun ilk 11’de sahada olmayışıydı diyebiliriz. 3. bölgeye kadar çok iyi çıktılar ama son pas-şut tercihleri tutarsızdı.
Sevgili Selçuk İnan, sence de zamanı gelmedi mi? Ve Taylan nerede?
Umut Meler FIFA kurallarını zorlayarak, zorunlu süre tamamlanmadan kokart taktırılan bir harika çocuktu. Geçen sene başlayan çöküşü devam ediyor. Belhanda’nın net çekilişine penaltı vermeyişini anlamadım. Mariano’nun aldığı darbe sonucu kontrolü kaybedip attığı yumruk ise daha da anlaşılmaz.
Deniz Çoban - Fanatik

Dün sahada bir hakem vardı ama kuralları uygulamak yerine kendi istediği düdükleri çaldı. 29’da Ayite, Mariano’ya faul yaptı. Mariano da öcünü aldı ve Ayite’nin sırtına yumruk vurdu. Bu yumruğa dünyanın her yerinde kırmızı kart gösterilir ama hakem sarı kart çıkarttı. Sarı kartı dirsek hareketinden dolayı Ayite görmeliydi. Mariano ise oyundan atılmalıydı.
Serdar Ali Çelikler - Habertürk

Dün F.Bahçe, bugün de G.Saray'da gördük ki iki büyük takımımız da kapalı rakibe oynayamıyor. Eskiden bu takımları daha rahat yenerlerdi çünkü iyi yerli oyuncu havuzu dardı ve biraz parlayan isimler zaten büyüklerde oynardı. Oysa şimdi ortalama bir Anadolu takımı 4-5 tane iyi yabancı yakaladı mı fark yaratıyor.
Hakemlikle ilgili kısaca şunu söyleyeyim. VAR'ı kaldıralım. Biz bu işi beceremedik. VAR sistemini beceremeyen bir hakem topluluğu olarak daha fazla kendimizi rezil etmeyelim. Bence 1 yıl alt liglerde denensin, VAR hakemleri de mevcut hakemler olmasın. Benim bu önerim değerlendirilsin.