SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: ‘Türk futbolunda bu kadar rezalet yaşanmadı’

Süper Lig'in 7. haftasında oynanan Beşiktaş-Aytemiz Alanyaspor maçını NTV'deki programında yorumlayan Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz'ın sarı kart gördüğü pozisyonun 'kırmızı kart' olabileceğini söylerken son günlerdeki hakem hatalarıyla ilgili olarak 'Türk futbolunda bu kadar rezalet yaşanmadı' ifadelerini kullandı.

"Alanyaspor 1 fazla gibi oynuyor, Beşiktaş'a göre fiziksel olarak daha güçlüler, daha dirençliler. Alanyaspor takımı boşuna 14 puan toplamamış, tebrik etmek lazım"
"Beşiktaş maçı kazanabilir. Aslında şu üç tane büyük takımı izlediğimiz zaman pozisyonların az olduğu görülüyor. Bizim ülkemizde büyükler geriye giderken, Anadolu kulüpleri de doğru yapılanmayla ileri gidiyor"
"Örneğin Rıza Çalımbay yaptığı sert takımla 12 puanı var, Konya 12 yapmış maçları zor kazanıyorsunuz. Artık tek kaleye çeviremiyorsunuz maçları. Kendi oyuncuların formsuzluğu ve yetenek problemi, rakiplerin gücüyle birleşince böyle bir şey ortaya çıkıyor"
"Burak Yılmaz'ın sarısı kırmızı olabilirdi. O dirseği kendine kalkan olarak kullandı. Burak öyle bir çocuk değil ama bunu bilerek yaptı. Burak'ın pozisyonunu da, Galatasaray maçındaki pozisyonun da 'VAR'lık olduğunu düşünüyorum. Benim standartlarıma göre şiddetli bir dirsek var"
"Ligimizin en iyi stoperlerinden biri Welinton. Alanya'nın kalecisi nasıl desek top gelmedi bilmiyoruz. Burak ilk 19 dakikaya kadar ayağına top gelmedi. Beşiktaş'ın ceza sahasına giren topçusu yok."
"Atiba ve Oğuzhan, Abdullah Avcı'nın aslında ilk 11 oyuncusu değil. Büyük kulüpler geriye doğru giderken Anadolu kulüpleri ileri doğru gidiyor. Rıza hoca, Aykut hoca, Erol hoca"
"Türk futbolunda bu kadar rezaletler yaşanmadı. MHK Başkanı hakemlerimiz aslan gibidir diyor, 5 gün sonra hakemin kariyerini bitiriyor."
"Galatasaray maçında Mariano yumruk mu attı, tokat mı attı bilmiyorum. Diğer pozisyonun penaltı olduğunu herkes biliyor. Hakem olmana da gerek yok."
"Türkiye'de 'VAR' falan yok. Bozulmuş 'VAR'lar. Bence 'VAR' uygulaması kalkmış. Özellikle büyük takım maçlarında kalkmış. Bugün 0-0 giden oyun Beşiktaş penaltı kazanıyor. Hakem olsam penaltıyı veririm. Ama Volkan Bayarslan'ın yerinde olsam hocam gel bir bak derim"
"Penaltıyı veririm ama 'VAR'a bakınca iptal ederim. Ama Atiba'nın pozisyonu sarı kartla beraber penaltı. Zekeriya Alp'in dünkü Galatasaray maçıyla ilgili yorumu ne? Demek ki memnunsun."
"Atiba'nın eline gelen bir penaltı pozisyonu var, penaltı değil bu, pen'yedi'. Fikret bey bile penaltı verir, o kadar penaltı pozisyon. Aldın buradan maçı, buraya verdin."
"Maçı izleyen insan 3 pozisyonu test eder. Beşiktaş'ın penaltısını verebilirim, ararım, ararım, oyuncu ayağını çekmiş ama sokmasaydı derim, Burak Yılmaz'ın dirseğinde bilmeden yapmış derim ama Atiba'nın penaltısı verilmeyince, art niyetli derim."