SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen Fenerbahçe Antalyaspor maçını yorumladı: Kemal hoca sana ne? Versene penaltıyı!

Rıdvan Dilmen, NTV'deki Yüzde 100 Futbol programında Fenerbahçe'nin Antalyaspor'a 1-0 yenildiği maçı yorumladı ve hakem Yaşar Kemal Uğurlu'yu eleştirdi.

"Antalyaspor geçen hafta Yeni Malatyaspor'u 3-0 yendi. Çok iyi savunma yapıyor. Fenerbahçe'nin problem çözen adamı yok. Galatasaray maçına çıktığı kadroyla çıktı. 4 tane orta saha. İkinci yarıda Zajc'ı sokup yaratıcı oyuncularla oynamak istedi."
"Antalyaspor'un savunma anlayışı Bülent Korkmaz'ın savunma kültüründen geliyor. İyi savunuyorlar. Vedat Muriç 1.94 ama kaleye darbeli vuruş yaptırmıyorlar. Fenerbahçe'nin neden kafası karışık? Hızından, temposundan memnunlar. Bu kadar tek kale oynamasına rağmen az pozisyona girmelerinden kaynaklanıyor."
"Fenerbahçe seyircisi mutsuz değildir. Öndeki oyuncularınız yetenekli olacak. Ozan orta saha oyuncusu ama ondan yaratıcılık beklemeyin. Moses ve Rodrigues yaratabilir. Bu oyuncular problem çözebilir. Deniz Türüç de çözmek için oynar."
"İki takım oyuncuları soyunma odasına gittiğinde, Fenerbahçe taraftarları gergin olmamıştır. Ben devre arasında konuşsaydım, 'Antalyaspor'un kazanması için bir gol daha atması lazım' derdim. İkinci yarıda şuursuz ataklar oldu Fenerbahçe'de. Fenerbahçe her türlü oyunu denemeye çalıştı."
"Kemal hoca sana ne? Versene penaltıyı! El açık... Futbolcular deli mi elleri kapalı şekilde duruyorlar top karşında! VAR'dan Fırat Aydınus çağırsaydı Yaşar Kemal penaltıyı verirdi! Hakem 'El bitişik' dedi. VAR'a sorduğunda muhtemelen 'El bitişik' dedi. Pozisyon tereddüt etmeksizin penaltı."
"VAR uygulamasında standardın dışına çıktık. Uilenberg, 'Her şey için VAR'a çağırmayın' dediği için bence Fırat Aydınus hakemi çağırmadı. Pozisyonda top kaleye gitseydi, ne verirdin? Penaltı ve kırmızı kart..."
"Emre Belözoğlu neden çıktı? Kendi mi çıkmak istedi? Antalyaspor'un en az 7-8 atağı kesmişti ve coşkusu iyiydi. Emre çıktıktan sonra telaşlı bir hale geldi Fenerbahçe."