SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski hakem Bünyamin Gezer’den Suat Arslanboğa yorumu: ‘Türkiye’de hakemlik bitmiştir’

Merkez Hakem Kurulu'nun önerisiyle Profesyonel Hakemlik Sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa hakkında TRT Spor'a değerlendirme yapan eski hakem Bünyamin Gezer, çarpıcı ifadeler kullandı. Gezer, "Suat Arslanboğa maddi bir menfaat karşılığında böyle bir maç yönetmişse savcılığa suç duyurusunda bulunsunlar" şeklinde konuştu.

"Şu anda şok oldum. Türkiye'de herhalde profesyonel hakemlik fiilen bitmiştir. Onu gözlemliyorum, hissediyorum. Miladı bilmiyorum ama eski bir hakem olarak son derece üzgünüm."
"Eğer aniden sezon ortasında bir sözleşmeyi bitiriyorsanız altını doldurmalısınız. Atıyorum maç satmak gibi ağır bir ithamın olması lazım."
"Eğer böyle bir itham varsa. TFF'den şunu bekliyorum. Savcılığa Suat Arslanboğa hakkında suç duyurusunda bulunulması lazım"
"Eğer Zekeriya Alp, MHK'dan habersiz TFF Yönetim Kurulu böyle bir karar almışsa Zekeriya Alp'in şu an itibariyle istifası gerekir. Çünkü güven kalmamıştır."
"Bu hakemler buradan gelecek ücretle yatırım yapıyorlar, bu ücretlerle yatırım yapan hakemleri nasıl motive edeceksiniz? Maç alıp alamamayı düşünürken bir de sözleşmem biter mi bitmez mi diye düşünmeye başladılar. Elimizde detaylı bir bilgi yok."
"Suat Arslanboğa maddi bir menfaat karşılığında böyle bir maç yönetmişse savcılığa suç duyurusunda bulunsunlar. Söylediklerimi geri alır destekçileri olurum. Bunu yapmadıkları anda MHK benim için fiilen bitmiştir."