SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman istifa etti, yönetim izin vermedi!

Kayserispor'da Hikmet Karaman yönetime istifasını sundu ancak sarı-kırmızılı yönetim yayınladığı bir açıklamayla Karaman'ın istifasının kabul edilmediğini açıkladı.

Güncellenme: 08:30, 01/10/2019
Hikmet Karaman istifa etti, yönetim izin vermedi!

Süper Lig’de 6 hafta sonunda henüz galibiyet alamayan Kayserispor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman istifa etti. Ligde geride kalan 6 haftada galibiyet alamayan ve 3 puanla 17’nci sırada yer alan İstikbal Mobilya Kayserispor’da dün oynanan İttifak Holding Konyaspor maçında alınan mağlubiyet sonrası taraftar, teknik direktör Hikmet Karaman’ı istifaya çağırmıştı.

Karaman istifasını sunarken Yönetim Kurulu ve Başkan Erol Bedir, Karaman’ın istifasının kabul edilmediğini şöyle açıkladı: “Teknik direktörümüz Sayın Hikmet Karaman, saha sonuçlarının beklenen seviyede gerçekleşmemesi üzerine bugün yönetim kurulumuzla yaptığı görüşmede Kayserispor’un faydasına olacaksa herhangi bir tazminat talebi olmaksızın görevi bırakabileceğini, bu konuda kulüp başkanımızın vereceği karara saygılı olacağını ifade etmiştir.

Kulüp başkanımız, yönetim kurulu ve diğer ilgililerle seri görüşmeler yapmış ve bu aşamada hocamızın görevden ayrılmasının uygun olmayacağı kanaati oluşmuştur. Verilen karar teknik direktörümüzle paylaşılmış, kendisi de buna saygı duyarak görevinde kalmıştır.

Yönetim kurulumuz, istenmeyen skorlara etki eden bir çok faktör varken, hemen en kolayı olan “Hoca değişikliği” alışkanlığına itibar etmemiş olup, yapılacak istişareler sonucu Kayserispor için en doğru kararı verecektir.

Kamoyuna saygıyla duyurulur.

İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetim Kurulu”

İLGİLİ HABER Hikmet Karaman ile tartıştı! Kadro dışı kaldı Hikmet Karaman ile tartıştı! Kadro dışı kaldı

Yayınlanma Tarihi:18:26,