SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: ‘Geçen sene ‘Sakarbahçe’ diyordum, bu sene ‘Sakartaş’ oldu

Süper Lig'in 6. haftasında oynanan ve bordo mavili ekibin 4-1 kazandığı Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili NTV'de değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen önemli tespitler yaptı.

"Karius çok moralsiz, Necip verimsiz, Atiba formsuz, Ljajic de olmayınca Burak da kuvvetsiz durumda. Beşiktaş'ın iki kanat oyuncusu da yardımcı hakem gibi oynuyor"
"İki takımda da önemli oyuncular yok. Ve iki takım teknik direktörü maçtan önce beraberliği verseler, almayacak durumda. Bu nedenle bugün iyi bir maç olacağını tahmin ettim."
"Geçen sene Fenerbahçe'ye 'Sakarbahçe' diyordum. Bu sene de Beşiktaş, 'Sakartaş' oldu"
"İlk golden önce Burak'ın yaptığı faul mü, değil mi tartışmam. Ancak VAR protokolüne bir ek yapılmalı. Burak frikik kullanıyor, top oyuncunun eline çarpıyor. Hakem frikikten önce kolunuza dikkat edin diye uyarıyor ya, bu da penaltı işte."
"Gündüz Konya maçı vardı, Aykut hoca dahil korner beklerken 'VAR' el gördü. Ben bile bakarken zorlandım. Hep flu geliyor. Oyuncu zıplıyor, eliyle yüzünü kapatıyor. Bu top da eline çarpıyor."
"Hakemler ne diyor baraja elinizi bu şekilde yapmayın. Bunu niye diyorsun? Yaparsanız penaltı veririm. E ver o zaman. Kural öyle diyor, hakem de öyle diyor. Oyuncu zıplıyor eline geliyor."
"Son 20 dakika herkes düşünce piyasaya felaket çıkıyor Nwakaeme. Kaldı ki Abdülkadir Ömür de yok takımda. Ekuban yok, Onazi falan gelecek daha. Arkadaki savunma çok formda ve iki yıldır iyi olan Uğurcan var. Trabzonspor ilk 6-7 dakikadan sonra oyunda daha fazla hakim olmaya başladı ve duran toptan golü buldu."
"Sahanın en iyi oyuncusu tartışmasız Sosa. Çok iyi oyuncu. Çok geliştirdi kendisini. Trabzonspor maçı kazanmayı hak etti. Geçen hafta dramatik şekilde kaybettiler. Penaltı kaçırıp son saniyede gol yediler. Evdeki bulgurdan oldular. Ona rağmen hemen toparladılar ve çok önemli rakibine karşı maçı kazandılar"
"Beşiktaş altı maçta gol yedikten sonra iki tanesinde beraberliği kurtarabilmişsin. Bu maçlar da kendi evinde. Beşiktaş'ın teknik olarak tartışılması gereken konusu bu, çözülmeler var."
"Altıncı haftada 22 kart gördü. Geçen yıla baksınlar, en fazla yarısıdır. Şuursuzluk, çok özür dileyerek söylüyorum mahalle takımı görüntüsü vardı. Düzeni yok. Karius zaten havlu atmış durumda, top kurtarmıyor."