SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Maçı izlemeyenler hayatlarından 2 saat fazla kazandı

Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan Yüzde 100 Futbol programında Süper Lig'in 6. haftasında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yorumladı.

"Maçı izlemeyenler için şunu söyleyeyim: Kesinlikle hayatlarından 2 saat fazla kazandılar. Maçı izleyenler iki saat kaybettiler."
"Ersun hoca zaten Samandıra’da 0-0’a razı. Fatih Terim’e gelince, bu yıl olağanüstü bir tutukluk var. Oyunda ve fizik kapasitesinde bir tutukluk var. Bu sadece bu maçla ilgili değil. Malatya maçının, Kasımpaşa maçının son dakikalarına bakalım."
"Bugün Türk futbolu için belki de tarihinin en kötü maçlarından biriydi. İki puanlı sistemi genç nesil hatırlamaz. O dönem maçlar genelde berabere biterdi. Hakemler de berabere bitince rahatlardı."
"Cüneyt Çakır Çok mutlu. Gayet temiz. Penaltı pozisyonunda Babel’in eli yetişti. Ben de penaltı pozisyonunu tartışmam. Gayet sakin bir maçtı."
"Bugün Muslera ve Altay adele yaptı. Onların bu kadar topla buluştuğu maç yoktur. Gol falan kurtarmadılar. Çok fazla geri pas geldi."
"Stat adeta Milli Kütüphane’ye döndü, çıt çıkmadı. Kararı Ersun Yanal, Fatih Terim ve oyuncular verdiler. "
"Maçın devamında 0-0'a razı bir oyun vardı. Bugün seyircinin ıstırap çektiği bir maç vardı. İki taraf da susturucu gibiydi."
İLK YARI SONRASINDA SÖZLERİ

"Galatasaray-Fenerbahçe maçı düşün 1 dk uzatma var, sıfır kart. Tabi kart istiyor değiliz. İlk 20 dakika atak bir Fenerbahçe, sonra Galatasaray kontrolünde bir oyun ve son 5 dakika da karşılıklı."
"Fenerbahçe kadrosunun hakkını veriyor. Galatasaray’ı TT Arena’da bu kadar tedirgin görmedim hiçbir Fenerbahçe maçında. Anormal derecede tedirgin oynuyorlar. Rakibe saygı duymakta haklılar ama tedirginler."
"Fenerbahçe büyük bir kulüp ağırlığında başladı. Ben Fenerbahçe’yi beklentimin üzerinde bir olgunlukta buldum ilk yarı. İlk 45’daki en güzel olay Max Kruse’nin İstiklal Marşı’nı okumasıydı."
"Lemina’nin iki şutunu çıkardı Altay. Özellikle bir şutu çok çok iyiydi. İki takımdan da Muslera ve Altay en çok topla oynayansa... Fenerbahçe’de Dirar bence bugün ekside oynuyor."
"İkinci yarıda hamle yapması gereken takım Galatasaray. Ömer’in oyuna girebileceğini düşünüyorum. Fenerbahçe’nin şu an itibariyle oyuncu değiştireceğini zannetmiyorum."
"18. dakikada Muslera'ya 7 geri pas atıldı. Fenerbahçe büyük bir kulüp olgunluğu ve sakinliğiyle başladı. Fenerbahçe'nin oyuna başlangıç şekli, TT Stadı'ndaki Galatasaray taraftarın da sesini bastırdı."