SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona ve Neymar mahkemelik oldu!

Paris Saint Germain forması giyen Brezilyalı futbolcu Neymar'ın, Barcelona'da forma giydiği döneme ait ödemelerle ilgili karşılıklı suçlamalardan çıkan anlaşmazlık, mahkemeye taşındı.

Güncellenme: 21:49, 27/09/2019
Barcelona ve Neymar mahkemelik oldu!

Brezilyalı futbolcu Neymar da Silva Santos Junior, eski takımı Barcelona ile mahkemelik oldu. Barcelona Kulübü ve Neymar arasında, Brezilyalı futbolcunun Katalan takımında forma giydiği döneme ait ödemelerle ilgili karşılıklı suçlamalardan çıkan anlaşmazlık, mahkemeye taşındı. Tarafların avukatları Barselona’da bu sabah bir araya gelirken, anlaşma sağlanamamasından dolayı davaya geçilmesine karar verildi.

Barcelona 33 milyon Euro istiyor!

Barcelona Kulübü, 2013 yılında sözleşme imzaladığı Neymar’ın 2 Ağustos 2017’de Paris Saint-Germain’e giderek kendileriyle olan sözleşmesini yerine getirmediğini savundu. Neymar’ın Haziran 2022’ye kadar olan sözleşmesinin kurallarını yerine getirmediğini öne süren Barcelona Kulübünün avukatları, Brezilyalı futbolcudan 33 milyon Euro talep etti.

İLGİLİ HABER Galatasaray-Paris Saint Germain maçının bilet fiyatları belli oldu Galatasaray-Paris Saint Germain maçının bilet fiyatları belli oldu

Neymar ise iki avukatı aracılığıyla, 2016 yılında Barcelona ile sözleşmesini yenilemesinin ardından ilk sözleşmedeki 43,6 milyon Euro’luk ikinci ödemenin kendisine yapılmadığını belirterek, Katalan kulübünün faiziyle birlikte bu ödemeyi yapmasını talep etti.

Bartomeu ve Neymar duruşmaya katılmadı

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu ve futbolcu Neymar, duruşmaya katılmadı. Fransa’nın Paris Saint-Germain Kulübünde oynayan Neymar, dün akşam özel uçakla Barselona’ya gelirken, geceyi arkadaşlarıyla birlikte kentin ünlü bir eğlence mekanında geçirdikten sonra sabah erken saatlerde Paris’e geri döndü.

Davanın ekim ayı sonunda sonlanması bekleniyor. Öte yandan İspanyol basınına sızan bilgilerde, avukatlar aracılığıyla yapılan ilk görüşmede Neymar’ın Barcelona Kulübüne “Eğer beni tekrar transfer etmeyi garanti ederseniz suçlamalarımı geri çekerim” önerisinde bulunduğu iddia edildi.