SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika! Beşiktaş’ta olağanüstü kongre kararı alındı…

Beşiktaş'ta yönetim kurulu toplantısının ardından olağanüstü kongre kararı alındı! Fikret Orman'ın aday olup olmayacağı henüz belli değil...

Güncellenme: 15:07, 26/09/2019
Son dakika! Beşiktaş’ta olağanüstü kongre kararı alındı…

Beşiktaş’ta, istifa kararı sonrasında siyah beyazlılarda yönetim kurulu ve başkan Fikret Orman Vodafone Park’ta bir araya geldi.

Yapılan toplantının ardından Fikret Orman istifasını rafa kaldırdı ve olağanüstü kongre kararı alındı. Beşiktaş’ta kongre 13 Ekim’de yapılacak, çoğunluk sağlanamazsa başkanlık seçimi 22 Ekim’e ertelenecek. Fikret Orman’ın yeniden başkan adayı olup olmayacağı henüz açıklanmadı.

Beşiktaş'ta istifa kararı alan Başkan Fikret Orman, yönetimi olağanüstü toplantı için Beşiktaş Park'ta topladı. Saat 11.00 sularında stada gelen Başkan Orman'a destek gösterilerinde bulunmak için siyah-beyazlı taraftarlar da stat önünde toplanmıştı.

Orman’ı “Böyle ayrılık olmaz” ve “Başkan Beşiktaş’ı bırakma” pankartlarıyla karşılarken bazı taraftarların gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Beşiktaş Kulübü konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

Yönetim Kurulumuz, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı almıştır.

Kulübümüzün Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 13 Ekim 2019 Pazar günü saat 10:30'da BJK Akatlar Spor Salonu'nda yapılacaktır.

Birinci toplantıda çoğunluk sağlanmazsa, ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 20 Ekim 2019 Pazar günü aynı saat ve yerde yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Yönetim Kurulu toplantısı için Vodafone Park`ta! SON DAKİKA | Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Yönetim Kurulu toplantısı için Vodafone Park`ta!

DENİZ ATALAY’DAN AÇIKLAMA

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, “Olağanüstü seçimli bir genel kurul kararı aldık. İlk toplantımız 13 Ekim tarihinde olacak. Çoğunluk sağlanmazsa 20 Ekim olarak gerçekleşecek. Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“FİKRET ORMAN GÖREVİNİ BIRAKMADI”

Fikret Orman’ın istifa etmediğini dile getiren Deniz Atalay, ilerleyen zamanlarda değerlendirme yapılacağını söyledi. Atalay, “Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü Başkanlığından zaten istifa etmedi. Görevini bırakmadı. Başkanımızın başkanlığı devam ediyor. Böyle bir şeyi biz yönetim kurulu olarak kabul etmezdik, etmiyoruz. O da bizim isteğimizi kırmadı, görevinin başındadır” diye konuştu.

“TEPKİLER OLUR AMA BU İNSANLARIN HAYSİYETİ YA DA NAMUSU ÜZERİNDEN OLURSA KABUL EDİLEMEZ”

Yönetim kurulundan kimsenin istifasının olmadığını dile getiren Deniz Atalay, “Beşiktaş’ta sportif başarı ya da yönetim kurlunun icraatleriyle ilgili eleştiriler mutlaka olur. Tepkiler de olur ama bu insanların haysiyeti ya da namusu üzerinden olursa kabul edilemez. Başkan da bunun kırgınlığını yaşıyor. Beşiktaş camiasının da bunu kabul etmemesi lazım çünkü bu gelenek haline gelir. Yarın Fikret Orman olmaz başkası olur. Başkan olunca bu sıkıntıyı yaşar, buna engel olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi:14:01,