SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Beşiktaş Başakşehir maçı için ne dedi?

Süper Lig'in 5. haftasında Beşiktaş Başakşehir ile sahasında 1-1 berabere kalarak 10. puan kaybını yaşadı. Spor yazarları kritik karşılaşmayı değerlendirdi.

Ercan Taner - Sözcü

Kendi evinizde ilk yarı korner atamıyorsunuz, şutunuz yok, gol pozisyonunun adı bile mevcut değil! N'Koudou ve Diaby silik kaldıklarında kanat hücum organizasyonları çok kötü bir görüntü çiziyor. Sakatlıktan kurtulan Burak için bu maç yeni bir başlangıçtı. Elinden geleni yaptı ama bir yere kadar.
Mehmet Demirkol - Fanatik

60’lı dakikalara kadar Beşiktaş rakip ceza sahasına bilinçli, çizilmiş bir akınla gidemedi. Başakşehir içinse bu daha kolay oldu. Acele Beşiktaş için alan kat etmeye yarayacak pas opsiyonlarının yaratılmasını engelledi. Bütün iş N’Koudou’ya kaldı. O da kafayı kaldırdığında ceza sahasından bir kalabalık bulamadı. Burak ve Adem demarke topla buluşturamadılar.
MAÇIN OLAYI

Kuşkusuz Suat Aslanboğa’nın garip kararları ve sonrasında kontrolü kaybedişi. Ljajiç’e gösterdiği sarı kart kırmızı olarak değerlendirilebilir.
Ali Ece - Fanatik

Avcı’nın taktiği ile oyuncu malzemesi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanan bu durum büyük sorun. Taraftar ile yönetim arasında her maç artan gerginlik daha da büyük sorun. Suat Arslanboğa gibi hakemler ise Türk futbolunun en büyük sorunu: Maç başında Beşiktaş aleyhine yaptığı hataları eyyamla dengelemek hesabıyla 45’te Douglas’ın pozisyonunu VAR’dan izlememek için ilk yarıyı alelacele bitirmek rezaletti!
Deniz Çoban - Fanatik

Dün akşam oynanan karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa, maç içerisinde oyunun kontrolünü kaybetti. Maç süresince 9 sarı kart gösterdi. Göstermediği en az 4 sarı, 2 tane de kırmızı kart vardı. Faul kararlarında da standardı yakalayamadı.
Hakemi itmenin karşılığı...

34’te Douglas, Gulbrandsen’i düşürdü. Arslanboğa faulü çaldı ancak göstermesi gereken sarı kartı göstermedi. Bu pozisyona itiraz eden Ljajic ile Arslanboğa arasında bir diyalog geçti ve ardından Ljajic Arslanboğa’yı itti. Hakemi itmenin karşılığı net bir kırmızı karttır ancak Arslanboğa sarı kart göstermekle yetindi. Bu dakikada Beşiktaş 10 kişi kalmalıydı.
Faulü yapan Douglas’tı

45’te Douglas Gulbrandsen’i tekrar düşürdü. Pozisyonda bariz gol şansı da vardı. Douglas’ın kırmızı kartla oyundan atılması gerekirdi ancak Arslanboğa, Başakşehir aleyhine hücum faul çaldı. Gulbrandsen’in Douglas’a faulü gerektirecek bir müdahalesi yoktu. Arslanboğa ikinci kez kırmızı kartına başvurmayarak önemli bir hataya imza attı.
Serdar Ali Çelikler - Habertürk

Gelecek hafta derbide, bu hafta Sivas'ta kaybeden Trabzon'la Beşiktaş maçında da hakemlerin "Aman ne şiş yansın ne kebap" diyeceğinden emin olun. Türk hakemlik sistemi yıkılmalı. Baştan aşağı yeniden kurulmalı. Mevcut hakemlerin yüzde 80'inin hakemliği bitirilmeli ve 2 yıl boyunca yepyeni bir hakem nesli yetiştirilmeli. Bu süre içinde de maçları yabancı hakem yönetmeli. Başka çare yok.