SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: VAR ile uğraşmayayım dedi bitirdi!

Süper Lig'in 5. haftasında oynanan Beşiktaş-Medipol Başakşehir karşılaşmasında ilk yarının son saniyesinde yaşanan bir pozisyon olay yarattı. Başakşehirli Guldbrandsen kaleciyle karşı karşıya kalmak üzereyken Douglas tarafından yere düşürüldü. Ancak hakem Suat Arslanboğa faulü Beşiktaş'a verdi ve ilk yarıyı bitirdi. Konuyla ilgili Rıdvan Dilmen NTV'de değerlendirmelerde bulundu.

"İlk yarının sonundaki pozisyon, bariz gol şansından kırmızı kart gibi gözüküyor. Suat Arslanboğa, Douglas'ı atmamak için bitirdi zaten, VAR ile falan uğraşmayayım dedi. Ayaküstü gördüğüm, bariz gol şansından kırmızı kart. Gitmek isteyen Başakşehirli oyuncu."
"Başakşehir bir tık daha iyi gibi gözükse de, izlediğim en kötü maçlardan. Bayağı kötü bir oyun. Bir tane gol pozisyonu yok."
"Beşiktaş 5. haftada, daha devre arasında, 16 sarı, 2 kırmızı kart gördü. 5. haftada forvet arkasındaki oyuncu cezalı duruma düştü. Bunun bir sebebi olmalı."
"Suat Arslanboğa, son dakikada VAR'a gitmemek için bastı düdüğü ve rakibe verdi. Geçen hafta VAR'daki hakem sahada, sahadaki VAR'daydı. Bu hafta VAR'daki sahada, sahadaki VAR'da."
Medipol Başakşehir Kulübü, pozisyonla ilgili olarak sosyal medyada bu paylaşımı yaptı.
Başakşehirli futbolcular ilk yarının son düdüğüyle birlikte hakem Suat Arslanboğa'ya yoğun itirazlarda bulundu.
Maçın 1-1'lik beraberlikle sona ermesinin ardından Dilmen maç sonu yorumlarında bulundu. İşte Dilmen'in açıklamaları...
"Pozisyonsuz çok kötü maç, ikinci yarıda da pozisyonlu yine kötü maç. Başakşehir bugün puan kaybetmek için her şeyi yaptı ve becerdiler sonunda. Beşiktaş'ta ayakta kalan tek oyuncu Dorukhan, dağılmış durumdalar. İrfan Can vuruyormuş gibi yapıyor, bir şımarık haller."
"En sonunda 1-1'e gereksiz penaltıyla yakalandın. Rakibini bu şartlarda yakalamışsın. Okan hocayı çok severim ama maç iyi gidiyor, her şey yolunda gidiyor, Mehmet Topal'ı niye oyuna sokuyorsun sen? Her şey iyi giderken sen Mehmet Topal'ı alarak bütün şablonu değiştirdin."
"Abdullah hocanın adaptasyon süreci biraz uzun sürecek. Senin oynatmak istediğin formatı yerleştirene kadar alacağın sonuçlar önemli. Bir de dezavantajın var başkanın tartışılıyor. Hoca mutlaka nerede hata yaptığını düşünüyordur. Teknik olarak hataları var. Serdal Adalı'nın daha fazla olması lazım."
"Takımda korkunç bir bireysel disiplinsizlik hakim. Baskı yapamıyorlar oyunculara. Bunu fizik gücüyle söyleyebiliriz. Ama durup dururken hakemi itiyor. Olmaz ki böyle bir şey. Bir takım bu kadar kart görmez."