SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol ‘Serdar Bilgili yönetiminin sonuna benzedi’

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, beIN SPORTS'ta Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın ayrılık kararını yorumladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın şok istifa kararının ardından yorumcu Mehmet Demirkol, beIN SPORTS'ta yayınlanan programda Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın ayrılık kararını yorumladı.
Demirkol "Serdar Bilgili yönetiminin sonuna benzedi. Fikret Orman'ın geçen seneden bu yana bırakmak istediği konuşuluyordu. Son dönemde tepkilerin yükselmesi onu bu noktaya getirdi. Burada Şenol Güneş dönemini hatırlamak lazım. Onun ayrılış sürecine bakmak lazım." dedi.
Demirkol sözlerini "Türkiye'deki kulüpler Şampiyonlar Ligi için yaptıkları bütçeler, oradan çıktıktan sonra kaldırılabilir halde olmuyor. Bu böyle olmamalı. Bunun ekonomik gerekçesi var.
Geçen sene Beşiktaş'ın Şampiyonluk mücadelesinde olmamasının sebebini Quaresma çok net açıkladı. Bu bunların sonucudur. Üst üste şampiyonluklar geldi. Bunun sürekli kılınamamasının sebebine bakmak lazım.
Abdullah Avcı'dan hemen her şeyi değiştirmeyi beklemek mantıklı değildir. Avcı, kurucu bir teknik adamdır. Dün Başakşehir daha çok Abdullah Avcı takımıydı.
Taraftar bunu anlıyor. Sokaklarda görüyorum. Abdullah Avcı doğru bir tercih değildi. Zaman tanınırsa iyi bir takım kuracaktır. Beşiktaş Kulübü 10 hafta bekleyemez. Hemen oyun ister" diyerek sonlandırdı. Kaynak: Orta Çizgi