SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CHP’den çirkin Fatih Terim paylaşımı için açıklama

CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Gökhan Yılmaz, sosyal medyada Fatih Terim hakkında çirkin bir yorumda bulundu. Galatasaray camiasını ayağa kaldıran bu paylaşım için CHP'den genel başkan yardımcılığı düzeyinden açıklama geldi.

Güncellenme: 12:14, 23/09/2019
CHP’den çirkin Fatih Terim paylaşımı için açıklama

F.Bahçe Başkanı Ali Koç’un Fatih Terim için “Bir teknik adamın sicili neden bu kadar bozuktur?” şeklindeki sözlerine Twitter’da gönderme yaparak, “Keşke sadece sicili bozuk olsa, aynı zamanda kanı da bozuk” ifadelerini kullanan Gökhan Yılmaz’ın söz konusu paylaşımını silip özür dilediğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Spor Kurulu Başkanı Yıldırım Kaya: ” Gökhan Yılmaz yorumunu silerek Fatih Terim'den ve Galatasaray camiasından özür dilemiş, kendisine de gerekli uyarılar yapılmıştır. Hiçbir Cumhuriyet Halk partilimin diline böylesi kötü sözler yakışmaz. Hiç bir kişi ya da kuruma da söylenmesi kabul edilemez” açıklamasını yaptı.

“HAVUZ MEDYASI SPORDA KIŞKIRTMAYA DEVAM EDİYOR”

İşte CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın açıklaması:

“CHP Gençlik Kolları üyesi Gökhan Yılmaz’ın sosyal medya üzerinden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında yaptığı paylaşımı hiçbir CHP'linin onaylaması mümkün değildir. Bu nedenle çirkin paylaşıma en büyük tepki de üyelerimizden gelmiştir. Gökhan Yılmaz yorumunu silerek Fatih Terim'den ve Galatasaray camiasından özür dilemiş, kendisine de gerekli uyarılar yapılmıştır. Hiçbir Cumhuriyet Halk partilimin diline böylesi kötü sözler yakışmaz. Hiç bir kişi ya da kuruma da söylenmesi kabul edilemez. Talihsiz olayın CHP'yi ve CHP'lileri bağlamayacağı ortadayken, olayı fırsat bilen havuz medyası CHP ile Galatasaray camiasını karşı karşıya getirmek için yalan haberlerle nafile bir çabanın içine girmiştir.

2017 yılında kurulan CHP Spor Kurulumuzun çalışmaları son günlerde çok fazla görünür olmuştur. CHP artık spor politikalarıyla da sporun yaşamdaki yerini ve önemini gündeme taşmaya başlamıştır. Sporla ilgili sorunların takibini yaparak, çözüm önerileri sunmaktadır. Profesyonel ve amatör spor kulüpleri ile sporcularının sorunlarını kamuoyunun gündemine taşımaktadır. Belediyelerimizle işbirliği yaparak, halkın sporla buluşması için politikalar üretmektedir.

CHP Spor Kurulu olarak, başta dört büyük spor kulübümüz; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor olmak üzere spor kulüplerimizi ziyaret ettik. Havuz medyasının iddialarının aksine, 25 Eylül 2018'de Galatasaray Spor Kulübümüzü ziyaret ederek, Başkan Mustafa Cengiz ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile görüş alışverişinde bulunduk. Sorunlarını dinleyerek, çözüm önerileri sunduk, destek sözü verdik. Havuz medyası yalan haber üretirken kendi karanlığında boğulup gidecektir. Biz Galatasaray'ın efsane futbolcusu Metin Oktay'ın centilmenlik anlayışının sporumuzda hakim olması için mücadelemize devam edeceğiz.

CHP, sporun evrensel olduğuna, farklı kültürleri buluşturduğuna; dinimiz, dilimiz, ırkımız ne olursa olsun bizleri birleştirdiğine, barıştırdığına, daha da insanlaştırdığına inanmaktadır. Bu anlayışı özümsememiş hiç kimse ve anlayış CHP içinde barınamaz. Değerli kamuoyuna, tüm sporseverlere ve Galatasaray camiasına duyurulur. “