SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

9 ayda süper yıldızlıktan lig dışına

NFL takımlarından Oakland Raiders tarafından serbest bırakıldıktan sonra New England Patriots'la anlaşan Antonio Brown 11 gün sonra tekrar serbest bırakıldı. Ligin en değerli wide reciever'larından biri olan ve sadece birkaç sene önce adı MVP ödülüylr anılan Brown'ın gelinen noktada kariyeri bitmiş gibi gözüküyor. 31 yaşındaki süper yıldızın ligin zirvesinden tepe taklak olan kariyerini sizler için özetledik. 

Aslında gariplikler silsilesi sadece 9 ay önce 2018 sezonu son maçında başladı. Geçtiğimiz sezonun 17. haftasında oynanan Pittsburg Steelears-Cincinnati Bengals maçında sakatlığı bahane edilerek süre alamayan Antonio Brown'un aslında hafta arasında bir takım arkadaşıyla tartıştığı ve maçta yer almak istemediği ortaya çıktı. Pittsburg bölge doktoru Brown'u kontrolleri sırasında kendisinin suratına gaz çıkardığı ve bu tetkiklerin ücretlerini ödemediği gerekçesiyle oyuncuya dava açtı.
Ardından gelişen süreçte oyuncu Steelers'ta mutlu olmadığını ve takımdan takasını istediğini açıkladı. Bufalo Bills'e takaslanan oyuncu Bills forması giymeyeceğini söyleyince takas rafa kalktı. Sonunda istediği yere, yani Oakland Raiders'a gitmeyi başaran Antonio Brown yeni takımıyla 3 sene 54 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.
Raiders'a başka oyuncuları da çekebileceği düşünülürken Brown için işler burada da pek yolunda gitmedi. Cyro terapi sırasında ayağının donmasıyla başlayan süreç her adımda daha da garipleşti. Temmuz ayında futbol dışı sakatlık sebebiyle oynayamaz olarak gösterildi. NFL'in yeni kask kurallarının devreye girmesiyle 9 senedir kullandığı kaskının kullanılmaya uygun olmaması üzerine antrenmanlara çıkmayı reddetti ve NFL yönetimiyle problem yaşadı.
Kampı kaçırarak antrenmanlara çıkmaması sebebiyle aldığı cezalar, Raiders GM'i ile arasının açılmasına sebep olunca GM Mike Mayock'u dövmeye kalktı. Sosyal medya üzerinden kendisini serbest bırakmasını isteyen 31 yaşındaki deneyimli süper yıldız Raiders tarafından serbest bırakıldı.
Sosyal medya üzerinden kendisini serbest bırakmasını isteyen 31 yaşındaki deneyimli süper yıldız Raiders tarafından serbest bırakıldı. İşler bu denli kötü gözükmesine karşın yeteneği ve yapabileceği etki sebebiyle Antonio Brown henüz Eylül ayı başında büyük bir fırsat daha yakaladı. Ligin belki de en iyi koçu Bill Belichick kendisine şans verdi ve New England Patriots ile bir senelik sözleşme imzaladı.
Bunlar devam ederken kendisine cinsel saldırı davaları açıldı. Brown daha önce de öz kızının annesine saldırdığı için başı derde girmişti. Bu sefer evindeki duvarı boyayan bir sanatçıya ve eski çalıştırıcına karşı cinsel saldırı suçuyla kendisine açılan davalarla başı tekrar derde girdi. Davalı olduğu kadınlardan birine attığı tehdit mesajıyla işler daha da karıştı.
Patriots'la ilk maçını çıkmış, hatta touch down yapmış olmasına karşın kulübü oyuncunun bulunduğu duruma ancak 11 gün sabredebildi ve Antonio Brown'u serbest bıraktı. Kendisine karşı yapılan suçlamalar ve takım huzurunu tam anlamıyla ortadan kaldırması sebebiyle Brown'un bu aşamada yeni fırsatlar bulması kolay olmmayabilir. Buna karşın kendini oynamaya verdiği takdirde eski Steelers'lı süper yıldızın neler yapabileceğinin herkes farkında.