SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slovan Bratislava Beşiktaş Getafe Trabzonspor ve Roma Başakşehir maçlarını spor yazarları yorumladı

Spor yazarları, temsilcilerimizin UEFA Avrupa Ligi maçlarını değerlendirdi.

UEFA Avrupa Ligi K Grubu ilk maçında Beşiktaş'ın deplasmanda Slovan Bratislava'ya 4-2, C Grubu'nda Trabzonspor'un Getafe'ye deplasmanda 1-0 ve J Grubu'nda Medipol Başakşehir'in Roma'ya deplasmadan 4-0 yeniliği karşılaşmaları spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Beşiktaş, dün Bratislava'da kendinden çok daha zayıf bir takıma karşı mağlup oldu. Açıkçası uzatma anlarında yenen goller Beşiktaş ayarındaki bir takıma yakışmadı. Beşiktaş'tan umutlu olsak da zamana ihtiyacı var. Taraftar ve camia biraz sabırlı olsun.
Yasin Yıldırım (Sözcü): La Liga'ya istediği gibi başlayamayan ev sahibi ekipte Teknik Direktör Jose Bordalas son lig maçına göre neredeyse takımın tamamını değiştirerek sahaya çıktı. Temsilcimiz bir anlamda Getafe'nin yedek takımıyla oynadı ancak bu bile aradaki dengeyi sağlamak için yeterli olmadı. Biz kendimizi dev aynasında görmeyi çok sevsek de, Avrupa'daki yerimiz bizim hayal ettiğimizin çok çok gerisinde.
Serdar Ali Çelikler (Habertürk): Pazartesi, zayıf kadrosu ile lige başlayan ve hocası da tartışmaya açılan Beşiktaş ile çok iyi kadro kuran ama hocasının henüz bu irtifalarda çalışma eksikliği bulunduğundan yenilmeye alışan bir takım haline gelen Başakşehir'in maçı var. Kaybeden tarafın hocası istifa edebilir.
Ali Ece (Fanatik): Beşiktaşlı oyuncular saçmasapan hatalar yapmaya yemin etmiş gibi savunmanın o ana kadar en güven veren ismi Ruiz’in ıskası skoru 2-2’ye getirdi. Gerisi maalesef çorap söküğünden de beter şekilde geldi!
Cem Dizdar (Fanatik): Elneny, Ljajic ve Dorukhan merkezli oyun vaatkar ama bu haliyle yeterli değil. Sahadaki kadronun maçı koparıp güvenli oyun aşamasına geçmesi kısa vadede mümkün görünmüyor. Hele ki beraberlikten sonra kopuş ve uzatmadaki çöküş açıklanabilir gibi değil.
İbrahim Yıldız (Habertürk): Avrupa Ligi sınavının ilk maçı hayal kırıklığı yarattı Beşiktaş adına... Alınan farklı sonucun iki suçlusu vardı... Önce Karius, sonra Abdullah Avcı...
Orhan Yıldırım (Fanatik): Uzatmalarda gelen goller farklı skora neden oldu. Beşiktaş’ta başta Karius olmak üzere, takım tel tel döküldü. Hamle yetersizliği yaşayan Avcı ve ekibi, olup biteni sadece izledi.
Erman Özgür (Fanatik): Pozisyon bulma konusunda Getafe kusursuz bir gece geçirince sınıfta kaldık. Uğur Can iyi oynamasa Getafe maçı erken de koparabilirdi. Sonuçta oyun olarak da kişisel performanslar üzerinden de puan almayı hakedecek işleri yapamayınca grup maçlarına mağlubiyetle başlamak kaçınılmaz oldu.
Serhat Demirtaş (Fanatik): Evet, Bordo-Mavililer’in eksikleri çok ve kritik eksikler bunlar. Lakin eldekilerin de çıkabileceği zirve bu oyunlar değil, daha iyisi yapılabilir. Herkesin dün geceden gereken dersleri alması, yönetimin de şimdiden bir, hatta 2 stoper bakmaya başlaması şart.
Serkan Akcan (Fanatik): Sonuç olarak Roma bu grubunun açık ara favorisi, sahasında kazanması çok doğal. Başakşehir sezona genel anlamda iyi başlayamamanın verdiği güvensizlikle Roma’da daha iyisini yapabilirdi. Fakat geçen Mart ayından bu yana vasatını bile oynayamayan Visca’nın sorumluluk almadığı bir maçtan puan almak o kadar da kolay olmuyor.