SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

4. kez Dünya Şampiyonu olan Rıza Kayaalp sessiz sedasız Türkiye’ye geldi

Kazakistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kiloda altın madalyanın sahibi oldu .Dünya şampiyonu Rıza Kayaalp İstanbul'a geldi.
Dünya Güreş Şampiyonası finalde Kübalı rakibini yenerek altın madalya kazanan milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, "Şu an tek hayalim olimpiyat şampiyonluğu. 11 ay boyunca tek düşüncem o. Olimpiyat Şampiyonu olursam güreşi bırakma ihtimalim yüksek" dedi.
Kazakistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kilo finalinde Kübalı Oscar Pino Hinds'i yenerek altın madalya kazanan milli sporcu Rıza Kayaalp,İstanbul'a geldi.
Havalimanında şampiyona ile ilgili soruları yanıtlayan Kayaalp, böyle bir şampiyonluğu kazandığı için mutlu olduğunu söyledi. 4. kez Dünya Şampiyonu olan milli güreşçi Rıza Kayaalp, "Maçtan saatler sonra da olsa hala bunun sevincini yaşıyorum. Çünkü zor hazırlandık çok çalıştık. Yorucu günler geçirdik. Rakiplerim de olimpiyat vizesi almak için bu şampiyonaya çok iyi hazırlandı.
O yüzden maçlar 6 dakika boyunca çok yorucu geçti ama benim lehime maçlar sonuçlandı. Rakiplerime üstünlük kurmam onlara pres uygulamam bu şampiyonluğu getirdi. Ülkeme beş maçımı da kazanarak sırayla Şili, Çin, Gürcü, Alman ve Kübalı rakiplerimi yenerek ülkeme bir dünya şampiyonluğu daha kazandırdım" diye konuştu.
Dünya şampiyonluğunun ardından tek hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyleyen milli güreşçi konuşmasına şöyle devam etti:
"Hedefim Dünya Şampiyonu olarak rakiplere gözdağı vererek olimpiyatlara vize almaktı. Onu başardık sıra inşallah olimpiyat şampiyonluğu inşallah onu kazanır bu işi güzel bir şekilde noktalarız. Şu an tek hayalim olimpiyat şampiyonluğu onunla yatıp onunla kalkacağım 11 ay boyunca sonrası ondan sonra şekillenecek. Ama şampiyon olursam güreşi bırakma ihtimalim yüksek"