SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Fatih Terim’i direkt ararım!

BeIN Sports'ta yayınlanan "BeIN Manşet" programında gündemi değerlendiren Mehmet Demirkol, Fatih Terim'in indirilen cezası hakkında yorumlarda bulundu.

Mehmet Demirkol, BeIN Manşet programında Fatih Terim'in indirilen cezası, Mustafa Cengiz'in sponsorluk anlaşmasındaki sözlerini, Beşiktaş'ta yaşanacağı iddia edilen yeni FEDA dönemi hakkında yorumlarda bulundu.
"Kaçta açıklandı ceza? Saati de önemli artık. Baştan beri anlamıyorum zaten. Sevk edildiği konu 3 ile 7 maç arasında ceza gerektiriyor. PFDK 4 maç verdi, neden verdiğini bilmiyorduk. Tahkim de 3 maça indirdi ve neden indirdiğini bilmiyoruz. Fatih Terim de ne dediğini söylemiyor. Bilinmezlik üzerine gidiyor."
"FATİH TERİM'İ DİREKT ARARIM"

Bu açıklamalardan dolayı sahadan göndermek anlamsız. Aykut Kocaman da olsa anlamsız. Para cezası ver. Lig dediğin kelime anlamı birlik zaten. Ama eski Türkiye Futbol Direktörü komplo üzerine konuşuyorsa TFF Başkanı olsam direkt ararım ve ne olduğunu öğrenmeye çalışırım. Birisi bir tarafta, diğeri bir tarafta hiç iletişim olmadan olmaz!
"2010 ÖNCESİ AZİZ YILDIRIMLI FENERBAHÇE..."

Galatasaray biraz yalnızlaştı. Bunun nedenini dışarıda aramamak lazım. Biraz da içeriye bakmak gerek. 2010 öncesi Aziz Yıldırımlı Fenerbahçe'ye benziyor şu anda Galatasaray. Sponsorluk toplantısında, sponsor olduğun kulübün başkanı bu sektörün aslında nasıl kötü olduğundan bahsediyor. Bir araya gelince sarılıp, öpüşüyorlar ama sonrasında her fırsatta kavga ediyorlar.
"BUNLAR ORTALIKTA TARTIŞILMAZ"

Kulüpler Birliği başkanlığına geçtiğimiz günlerde yeniden seçildi ve Galatasaray'ın da itirazı olmadı. Faul hatası, taç hatası olur ama bunlar ortalıkta tartışılmaz. Bunları ortalık konuşup taraftarları birbirine saldırmaya teşvik ediyoruz. Taraftar da "Biz her şeye rağmen kazandık" diyor sonra. Yöneticilerin bir araya gelip sorunları çözmeleri gerekiyor.
PFDK ve Tahkim Kurulu'nda Dört Büyüklerin taraftarları olmamalı! Markanın zarar görmesi kimsenin umrunda değil. Chelsea Başkanı, Liverpool ile bu akşam oynayacağız ama aslında biz ortağız dedi.
"DORUKHAN BAŞROL OLACAKTIR"

Abdullah Avcı, Dorukhan'a kasetler vermiş izlemesi için ama Kevin de Bruyne olacaksın dememiştir. Avcı, oyuncuya "Sen kendini böyle şartlamışsın ama böyle yapabilirsin" demiştir. Böyle ilişki Lucescu ile İbrahim Üzülmez arasında olmuştu. Üzülmez kendi mevkisinde ülkede dönemin en iyisi olmuştu. Ayrıca Dorukhan'ın bu kadar kanatta oynayacağını sanmıyorum. Dorukhan, Beşiktaş'ta başrol olacaktır bu sezon bence...
"6 SENEDE BİR FEDA..."

Biz bonuslarla birlikte anca Şampiyonlar Ligi'nde götürecek anlaşmalar yapıyoruz. Ama o seviyeden düştüğün zaman kötü düşüyorsun! 6 senede bir FEDA yapıyorsan bazı şeyleri yanlış yapıyorsundur. Hesabı ve sözleşmeleri doğru yapmak lazım.
Aras Özbiliz'e 500 bin Euro versen gelmeyecek miydi yani? Ne oldu da 2.5 milyon Euro veriyorsunuz ki? Son yıllarda Aras Özbiliz'in mi yararı mı olmuştur yoksa Mehmet Demirkol'un mu yararın olmuştur diye sorsalar, ne azından benim zararım olmamıştır!
"DÜKKANIN FİYATINI YUKARI ÇEKMEK GEREK"

Demirkol, Vedat Muriqi'nin Avrupa kulüpleri tarafından takip edildiği haber üzerine ise şu yorumu yaptı; En az 35 milyon Euro... Şimdiden rakam koyayım da... Türkiye Ligi'nden çıkan oyuncular belli bir bant arasında sıkıştılar. 10 milyon Euro'dan kurtulmak lazım. Biraz üstüne çıkmanın vakti geldi. Dükkanın fiyatını yukarı çıkarmak gerek. Nasıl Arjantin' gittiğinde 3-4 milyon Euro olmuyorsa, Türkiye'de de böyle olması gerek. Çünkü bu ligden futbolcu çıkıyor çünkü.