SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Zeki Çelik: Yusuf Yazıcı’ya çeviri de yapıyorum

Juventus’ta forma giyen Merih Demiral ile Lille’de oynayan milli futbolcu Mehmet Zeki Çelik, Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmekten gurur duyduklarını söyledi. Mehmet Zeki Çelik, Lille'e transfer olan Yusuf Yazıcı'ya çeviri yaptığı söyledi.

Güncellenme: 13:54, 11/09/2019
Mehmet Zeki Çelik: Yusuf Yazıcı’ya çeviri de yapıyorum

A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde deplasmanda Moldova'yı 4-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Avrupa'da futbol yaşamını sürdüren milli futbolcular Merih Demiral ile Mehmet Zeki Çelik, açıklamalarda bulundu.

Fransa'nın Lille takımında bir başka milli futbolcu Yusuf Yazıcı ile oynamasını da değerlendiren Zeki Çelik, “Yusuf Yazıcı bu sene geldi. Yusuf Yazıcı'ya yardımcı oluyorum. O da inşallah başarılı olacak. Yusuf Yazıcı’ya çeviri de yapıyorum. Biz başarılı oldukça Türk halkı çok mutlu oluyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Onlar da bizle gurur duyuyor. İnşallah devamı gelecek” ifadelerini kullandı.

Moldova'yı mağlup ettikleri için çok mutlu olduğunu belirten Zeki Çelik, “İki maçta 6 puan aldık. Gruptan çıkmak için önemli bir adım attık. İnşallah sonucu güzel olacak” dedi. Merih de Moldova karşısında gereken özveriyi ve mücadeleyi gösterdiklerini ifade ederek, “Çok mutluyuz. Takımda ve milletimizde çok güzel bir hava var. İnşallah bu güveni de boşa çıkarmayıp, aynen böyle devam edip Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Şimdi ışıklı yolda yürüme vakti Şimdi ışıklı yolda yürüme vakti

Merih Demiral: Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmek büyük gurur

Avrupa'da Türkiye'yi temsil etmenin yükten ziyade kendileri için büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Merih Demiral, “Çünkü ülkemizi yurt dışında temsil ediyoruz. Çok güzel bir duygu. Gençler olarak, takımda da ağabeylerimiz olsun, Emre ağabeyimiz olsun çok güzel tecrübe ediniyoruz onlardan. İnşallah Allah'ın izniyle güzel günler gelecek” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:37,