SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neslihan Demir Güler dev final öncesi CEV’e konuştu: ’16 yıl sonra yeniden…’

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nda danışman olarak görev yapan efsane voleybolcu Neslihan Demir Güler, CEV'e konuştu. Neslihan, 16 yıl önce final oynayan ilk Filenin Sultanları ekibinin en genç parçası olduğu günleri hatırladı.

Güncellenme: 19:23, 08/09/2019
Neslihan Demir Güler dev final öncesi CEV’e konuştu: ’16 yıl sonra yeniden…’

Filenin Sultanları, 2019 Kadınlar EuroVolley’de Türkiye finalde Sırbistan’ın rakibi olurken müsabakadan önce CEV’in resmi internet siteseinde efsanevi voleybolcumuz Neslihan Demir Güler’in bir röportajı yayınlandı. 2018’de profesyonel spor hayatına nokta koyan ‘Demir Leydi’ Milli Takım’da danışman olarak görev yapıyor.

EuroVolley’de 16 sene önce yine Türkiye’de final oynayan Filenin Sultanları kadrosunun en genç oyuncusu olan ve milyonların sevgilisi olan takımın en sevilen isimleri arasında yer alan Neslihan o günleri “Ev sahipliği yaptığımız 2003’te final oynamak muhteşem bir duyguydu. Tribünlerin desteği inanılmazdı ve her maçımızda muhteşem bir atmosfer vardı” sözleriyle hatırladı.

İLGİLİ HABER Filenin Sultanları altın için sahada! Türkiye Sırbistan maçı canlı yayın | 2019 Kadınlar EuroVolley Finali Filenin Sultanları altın için sahada! Türkiye Sırbistan maçı canlı yayın | 2019 Kadınlar EuroVolley Finali

Neslihan şöyle konuştu: “19 yaşında Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından birinde yer almanın kariyerime çok olumlu etkisi oldu. 2003’te final oynarken o seviye için tecrübemiz yoktu ancak taraftarımızın desteği ile elimizden gelenin en iyisini yapmıştık. ‘Türk voleybolunda tarih yazan O takımın bir parçasıydım’ demekten gurur duyuyorum.”

16 yıl sonra yeniden bir başka final ile buradayız ancak bu kez farklı bir görevim var. Oynamak isterdim ama tribünden bile o heyecanı hissedebiliyorum ve çok keyif alıyorum. Umarım Milli Takım’ımız finalden de en büyük başarı ile ayrılacak.”