SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsene Wenger’den Fatih Terim’e: Büyük bir antrenör!

Dünya futbolunun duayen isimlerinden Arsene Wenger, Fatih Terim ile ilgili düşüncelerinden, Türk takımlarının Avrupa’daki şanslarına ve yapılan yıldız transferlere kadar birçok konuda beIN SPORTS HABER’e özel açıklamalarda bulundu.

Fransız teknik adam Arsene Wenger, beIN Sports'a Fatih Terim, Galatasaray ve dört büyüklerin yeni transferleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
"Fatih Terim özel bir karakter ve Türkiye’de bu sayede uzunca bir süre ayakta kalmayı başardı. Geçen sene Bodrum’da yeniden kendisiyle bir araya geldim ve güzel vakit geçirdik."
"Galatasaray deyim yerindeyse onun bebeği gibi. Takımdan ayrılıyor, geri geliyor ama her zaman şampiyonlukları elde etmeyi başarıyor. Kendisi büyük bir antrenör."
"Bu derece zorlu bir grupta yer almak onlar için bir handikap. Bence Avrupa Ligi’ne gidebilmek için Club Brugge ile savaşmak zorundalar."
"Seri, Nzonzi ile birlikte gerçekten teknik oyuncular. Takımınızı dengede tutmanız gerekir. Seri ve keza Nzonzi de akıllı oyuncular. Defansif anlayıştan ziyade ofansif anlayış taşıyan oyuncular."
"Elneny, modern ve cömert bir oyuncu. Takımı için elinden geleni yapar. İyi bir tekniği var. Güçlü bir oyuncu olması takıma emniyet katıyor. Topun kaleye doğru yönelmesine yardımcı olur."
"Sturridge’yi her zaman fantastik bir oyuncu olarak gördüm. Bu zamana kadar geçen sürede kendisinin daha iyi bir kariyer edinmesini umardım. Saf bir yeteneği var, çok iyi bir bitirici. Sakatlıklar peşini bırakmadığı için istikrarlı olamadı."
"Bana kalırsa Rami’nin Marsilya ile bazı sorunları vardı. Çok özel bir kuvveti var. Kendisini iyi, karizmatik ve mental olarak güçlü bir oyuncu olarak görüyorum. Maç oynadıkça fiziksel seviyesini bulacaktır. Comolli ve Fenerbahçe onu transfer ederek iyi bir iş yaptı."