SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Andorra Teknik Direktörü Koldo Alvarez: ‘Türkiye, çok komple bir ekip! Her oyuncunun farklı özellikleri var’

Andorra Teknik Direktörü Koldo Alvarez: ‘Türkiye, çok komple bir ekip! Her oyuncunun farklı özellikleri var’

EURO 2020 Elemeleri'nde Milli Takım'a konuk olacak Andorra'da Teknik Direktör Koldo Alvarez, basın toplantısında konuştu. Alvarez, "Türkiye, çok komple bir ekip. Her oyuncunun farklı özellikleri var. Avrupa standartlarının üstünde birçok oyuncuya sahipler" dedi.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu 5. hafta maçında yarın Türkiye’ye konuk olacak Andorra’da teknik direktör Koldo Alvarez, ofansif olarak çok güçlü bir takıma karşı mücadele edeceklerini söyledi.

Alvarez, Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye ile çok zor bir maça çıkacaklarını belirterek, “Türkiye, ofansif olarak çok güçlü bir takım. Yarın maçta bize karşı çok ofansif oynayacaklar. Biz de takım halinde buna en iyi şekilde cevap vermeye çalışacağız.” ifadelerini kullanıldı.

06 Eylül 2019 Andorra 19 yılda 2 galibiyet alabildi! A Milli Futbol Takımı`nın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu`nda yarın karşılaşacağı Andorra, 19 yıldır oynadığı resmi maçlarda sadece 2 kez galip gelebildi. Andorra, Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri`nde oynadığı 54 maçı da kaybetti. İlgili Haberi Oku

‘Türkiye çok komple bir ekip’

Türkiye’nin kadrosunda çok kaliteli futbolcular olduğunun altını çizen Koldo Alvarez, “Türkiye, çok komple bir ekip. Her oyuncunun farklı özellikleri var. Avrupa standartlarının üstünde birçok oyuncuya sahipler. Bu fark, bir bütünlük oluşturuyor. Türkiye, Fransa karşısında aldığı galibiyetle bu gruptan çıkabileceğini kamuoyuna gösterdi. Yarın Türkiye karşısında bir oyuncumuz cezası nedeniyle oynayamayacak. Diğer futbolcular ise hazır durumda.” değerlendirmesinde bulundu.

Andorra Milli Takımı’nın kaptanı Ildefons Lima ise elemelerde önce Türkiye, sonra da Fransa gibi 2 güçlü takımla karşılaşacaklarını ancak her şeye rağmen en iyi performanslarını ortaya koymak istediklerini kaydetti. 06 Eylül 2019 Nihat Özdemir: İstanbul`a dönüş zamanı gelmişti A Milli Takım`ın 5 yıl aradan sonra İstanbul`da resmi bir maça çıkacak olması nedeniyle TFF Başkanı Nihat Özdemir açıklama yaptı. İlgili Haberi Oku