SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Satoransky: Vesely burada olmadığı için herkes çok üzgün

FIBA Dünya Kupası EW Grubu ilk maçında ABD'ye yenilen Çekya'nın oyuncusu Tomas Satoransky, sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Vesely'yi çok özlediklerini söyledi.

Güncellenme: 19:32, 01/09/2019
Satoransky: Vesely burada olmadığı için herkes çok üzgün

2019 FIBA Dünya Kupası E Grubu ilk maçında ABD’ye 88-67 yenilen Çekya’nın oyuncusu Tomas Satoransky, maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ABD’nin fiziksel gücüne karşı koyamadıklarını vurgulayarak, “İlk çeyrekte iyi savunma yaptık ama birebirde çok iyiler. Sonraki iki maçta da bugünkü gibi mücadele etmeliyiz. Türkiye ile Japonya arasındaki maçın bir kısmını izledik. İki takıma karşı hazırlık döneminde oynamadık. Yarından itibaren bu karşılaşmalara hazırlanacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Çek oyuncu Jan Vesely ile ilgili soruyu yanıtlayan Satoransky, “Vesely’yi çok özledik. Burada olmadığı için herkes çok üzgün. Bize çok yardımı olurdu. En yakın zamanda iyileşmesini istiyorum” dedi.

Türkiye’de forma giyen Çek oyuncu Blake Schilb ise ABD’nin savunmada çok sert oynadığını belirterek, “Çok atletik takım. Bazı şeyleri iyi yaptık. Bu maçta bizim adımıza olumlu şeyler vardı. Önümüzdeki iki maça odaklanacağız” yorumunu yaptı.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Çekya ABD 67-88 | Galibiyete Mitchell taşıdı MAÇ SONUCU | Çekya ABD 67-88 | Galibiyete Mitchell taşıdı

ABD CEPHESİ

ABD’li oyuncu Harrison Barnes ise, sonuna kadar üstün götürdükleri karşılaşmayı kazandıklarını söyledi. Barnes, yaptığı açıklamada, “Bizim için kilit nokta savunmaydı. Oyunda bazı kırılma noktaları vardı ama sonuna kadar kontrolü elimizde tuttuk” dedi.

Dünya Kupası’nda oynamanın mutluluk verici olduğunu vurgulayan Barnes, “Harika bir tecrübe, ülkeniz için oynuyorsunuz. Başarıya aç takıma sahibiz. Kanıtlayacak çok şeyimiz var. Bizim için önemli bir meydan okuma olacak” diye konuştu.

ABD’nin oyun kurucusu Joe Harris, başantrenörleri Gregg Popovich’in dikkatli olmaları gerektiği yönünde kendilerini uyardığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Hocamız, çok yetenekli takım olduğumuzu ve savunma yaparsak hücumun kendiliğinden geleceğini söyledi. Savunma bize maçı kazandıran nokta oldu. Turnuvanın genelinde bu böyle olacak.”