SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski defterler açıldı! Kobe ile Shaq yine atıştı…

Kobe ve Shaq... İkisi NBA'de o kadar büyük bir iz bıraktı ki 15 yıl sonra bile söyledikleri sözler manşetleri süslüyor...

Kobe Bryant ve Shaquille O'Neal 15 yıldır aynı formayı terletmiyor ancak bu eski defterlerin sürekli açılmasını engellemiyor.
Her ne kadar iki efsane zaman içinde eski çekişmeleri aşarak daha yakın bir arkadaşlık kurmayı başarsa da Kobe'nin geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj yine ortalığı karıştırdı.
Kobe Bryant O'Neal hakkında Los Angeles Lakers'ta beraber oynadıkları 9 sezonla ilgili 'Eğer Shaq spor salonunda çalışsaydı, 12 yüzüğüm olurdu' diye konuştu.
"Tüm zamanların en iyisi olabilirdi. Bu adam benim hayatımda hiç görmediğim kadar önemli bir silahtı."
Hazır cevap karakteri ile tanınan Shaq'ın bu yoruma yanıtı da gecikmedi. Instagram'daki bir paylaşıma yorum yapan O'Neal, "Eğer daha fazla pas verseydin, özellikle de Pistons ile oynadığımız NBA finallerinde pas verseydin 12 şampiyonluğun olurdu" diye yazdı.
Buna karşı Kobe ortamı yumuşatan bir tweet gönderdi: "Shaq ile aramda bir sorun yok. Biliyorum medya bunu böyle görmek istiyor ama bu olmayacak. Burada sevgiden başka bir şey yok, zaten bir çekişme yaşamak için çok yaşlıyız.
Shaq da buna bir Dwight Howard'a dokundurarak yanıt verdi: "Her şey yolunda kardeşim. Röportajı gördüğümde Dwite hakkında konuşuyorsun sandım."
İkili 2000-2002 yılları arasında 3 NBA şampiyonluğu kazandı. Shaq Kobe'siz bir, Kobe Shaq'siz iki şampiyonluk daha yaşadı. Ancak ikilinin farklı karakterleri takım içinde hep bir huzursuzluk nedeni oldu. Hatta dönemin efsane koçu Phil Jackson da yazdığı kitapta bu çekişmeye geniş yer ayırmıştı.