SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Türk oyuncu Alpaslan Tahsin Avrupa’yı büyüledi! Daha 15 yaşında…

Türk oyuncu Alpaslan Tahsin Avrupa’yı büyüledi! Daha 15 yaşında…

Ünlü İtalyan gazetesi Corriere dello Sport, Avrupa’da birçok kulübün de izlediği Yunanistan’da top koşturan Türk oyuncu Alpaslan Tahsin'e geniş yer ayırdı.

Yunanistan'ın Paok Komotini takımında top koşturan 15 yaşındaki Türk oyuncu Alpaslan Tahsin, yeteneği ve çok yönlü bir oyuncu olması sebebiyle şimdiden Avrupa'nın birçok önemli takımının yakından takip ettiği isim haline geldi. İtalya'nın dünyaca ünlü spor gazetesi Corriere dello Sport, başarılı futbolcuya gazetenin yeni kuşak parlayan genç oyuncularını tanıttığı köşesinde yer verdi.

Topla adeta tenis oynar gibi oynadığı ve saha içinde çok yönlü olmasıyla ön plana çıktığı ifade edilen Tahsin'in, hücuma yönelik orta saha oyuncusu olarak da görev aldığı belirtildi.

Alpaslan Tahsin'in gençler ligindeki takımının en golcü ve en çok asist yapan oyuncusu olduğu vurgulanarak, geçen yıl 24 gol, 30 asist yaptığına dikkat çekildi. Gazetenin haberinde, Tahsin'in henüz 15 yaşında olmasına rağmen, daha şimdiden Avrupa'nın pek çok kulübünün radarına takıldığı ve izlemeye alındığı da dile getirildi.

27 Ağustos 2019 Roma`ya transferi sonrası Mert Çetin ilk kez konuştu! `Kendi yolumu çizeceğim` Gençlerbirliği`nden İtalya Serie A ekiplerinden Roma`ya transfer olan Yıldırım Mert Çetin, önemli açıklamalarda bulundu. Hedefinde her zaman Avrupa olduğunu ifade eden Çetin, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray çok büyük kulüpler. Onların beni istemesi gerçekten onur verici. Benim hedeflerimde hep Avrupa vardı. Hep `En kısa zamanda Avrupa`ya nasıl giderim` diye düşünüyordum. Karşıma böyle bir şans çıkınca da bunu değerlendirmek benim adıma çok iyi oldu. Kendimi Türkiye`nin büyük kulüplerinde de geliştirebilirdim. Genç yaşımda Avrupa`da oynama ve kendimi geliştirme fırsatı beni mutlu etti dedi. İlgili Haberi Oku

Tahsin için İtalya'dan Juventus, Roma, Napoli ve Milan'ın, İspanya'dan Real Madrid, Atletico Madrid ile Sevilla'nın, Türkiye'den de üç büyüklerin devrede olduğu bildirildi. Bu kulüpler arasında Tahsin'i transfer etmeye en yakın kulübün ise şimdilik Sevilla gibi gözüktüğü ifade edildi. Bir dönem Roma'da da görev yapan Sevilla'nın ‘genç yetenek avcısı’ olarak bilinen Sportif Direktörü Monchi'nin, Tahsin'e profesyonel sözleşme önerme hazırlığında olduğu kaydedildi.

Genç oyuncunun idolünün de Roma'nın efsanevi kaptanı Francesco Totti olduğu belirtildi.