SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amerika Açık dev finalle başladı: Serena Williams-Maria Sharapova

Amerika Açık Tenis Turnuvası ilk turunda eski finalleri hatırlatan bir müsabaka oynandı. Rus Maria Sharapova ile Amerikalı Serena Williams karşı karşıya geldi. Devlerin kısa süren mücadelesi izleyenleri şaşırttı.

Sezonun son Grand Slam'inde klasmanın 8 numarasında bulunan Serena Williams ile klasmanın 87. sırasında bulunan Maria Sharapova karşı karşıya geldi.
Bu maça gelene kadar ikili arasında oynanan 20 maçın 18'ini Williams kazanmıştı. Ayrıca bu maçların son yedisi, iki sette yine Williams lehine tamamlanmıştı.
Sharapova doping süreci ve omuz sakatlığı sonrasında eski günlerinden uzakta bir görüntü çiziyor. Williams ise son Grand Slam şampiyonluğunu 2017 Avustralya Açık'ta yaşamıştı. Amerikalı süper yıldız ilk çocuğunun doğumu sonrası formunu bulmaya çalışıyor.
Dolayısıyla maç, bu iki yıldızın eski çizgilerinin dışında bir seviyede oynandı. Buna karşın ilk iki oyunda karşılıklı güzel vuruşlar izledik.
Ancak ilk setin dördüncü oyununda Williams'ın servis kırması, bir domino etkisi yarattı. Sharapova'nın basit hataları da buna eklenenince ilk set 6-1'le Williams lehine sonuçlandı.
24 dakikada tamamlanan ilk sete göre biraz daha uzun sürse de (35 dakika) ikinci set de 6-1'lik sonuçla Williams'a gitti. Toplam 59 dakika süren maçı 6-1'lik iki sette kazanan Serena, ikili arasındaki 21. maçtan 19. galibiyetine ulaştı. Williams ikinci turda vatandaşı Catherina McNally ile eşleti.
Maçtan diğer kareler...