SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan: ‘Ülke futbolu böyle devam ederse…’

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, 4-1 kaybettikleri Gazişehir Gaziantep mağlubiyeti sonrası yaptığı açıklamada, "Maçı kaybedebiliriz, rakip takımı kutluyorum" dedi. Kaplan, maçta VAR nedeniyle oyunun toplamda 10 dakikaya yakın durmasını ise "Ülke futbolu böyle devam ederse bir yerlere gelemeyiz. Olmayacak pozisyonlarda iki kırmızı kart gördük. VAR'da 10 dakika bekledik" diye değerlendirdi.

Güncellenme: 08:43, 27/08/2019
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan: ‘Ülke futbolu böyle devam ederse…’

Süper Lig’in 2. haftasında Gençlerbirliği deplasmanda Gazişehir Gaziantep ile karşılaştı. Zorlu karşılaşma ev sahibi ekip Gazişehir Gaziantep’in 4-1’lik üstünlüğü ile sona erdi. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, hakemin verdiği kararları eleştirerek, maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Kaplan, “İlk 25 dakika çok iyi oynayan bir Gençlerbirliği vardı. Pozisyonları kullanabilseydik belki maçı biz kazanacaktık. Takımımızın gösterdiği dirençten dolayı onlardan gurur duyuyorum. Hakemin gösterdiği performanstan dolayı kutluyorum ama biz hak etmediğimiz bir sonuç aldık. Hakem arkadaşımızın verdiği kararlarda daha duyarlı olmasını istiyorum. Ülke futbolu böyle devam ederse bir yerlere gelemeyiz. Olmayacak pozisyonlarda iki kırmızı kart gördük. VAR’da 10 dakika bekledik. Biz kaybedebiliriz ben kazanan takımı kutluyorum. Biz 25 dakikalık bölümde golü kazansaydık maç farklı olurdu. Biz takım olarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu. İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Gazişehir Gaziantep 4-1 Gençlerbirliği MAÇ SONUCU | Gazişehir Gaziantep 4-1 Gençlerbirliği

Yayınlanma Tarihi:23:42,