SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’dan Real Betis’e ‘tweet’ özrü!

Barcelona, 5-2 kazanılan Real Betis maçından sonra sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım nedeniyle Real Betis'ten ve Betis taraftarından özür diledi.

Güncellenme: 10:40, 27/08/2019
Barcelona’dan Real Betis’e ‘tweet’ özrü!

Barcelona, İspanya La Liga’nın 2. haftasında Real Betis’i 5-2 yendiği maçtan sonra sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım nedeniyle rakibinden özür diledi. Nou Camp Stadı’ndaki maçın ardından Barcelona Kulübünün İngilizce Twitter hesabından atılan “tweet”te, Real Betis’ten transfer edilen ve eski takımına karşı ilk kez oynayan Junior Firpo’nun fotoğrafına yer verilerek 5 gole atıfta bulunan bir ifade kullanıldı.

Barcelona formalı Firpo’nun elini kaldırarak selam verdiği fotoğrafın üzerinde “Junior biliyor” ifadesi yer alan “tweet”te, el işaretini 5 golle dalga geçme olarak yorumlayan Real Betis taraftarları, sosyal medyada Barcelona’yı eleştiren mesajlar paylaştı.

Konuyla ilgili Barcelona Kulübünün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Barcelona olarak pazar akşamı gönderilen bir ‘tweet’ nedeniyle kırdığımız Real Betis’ten ve taraftarından içtenlikle özür dileriz. Saygısızlık etmek istemezdik, Junior için çok özel olan gecede o mesajı yayımlamakta hata ettik.” İLGİLİ HABER Lionel Messi`nin oğlu Mateo, rakip takımın golüne sevinirse... Lionel Messi`nin oğlu Mateo, rakip takımın golüne sevinirse...

Yayınlanma Tarihi:20:58,