SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’dan orman yangınları tepkisi!

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, basın toplantısında ülke gündemine değindi. Deneyimli çalıştırıcı, "Her gün şehit haberleri geliyor. Geçiyorsun orman yangınları var, bir fidanı ağaç haline getirmenin zorluğunu o insanlara göstermemiz lazım" dedi.

Güncellenme: 23:13, 25/08/2019
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’dan orman yangınları tepkisi!

Trabzonspor’un Süper Lig’de 2. hafta maçında Yeni Malatyaspor’u 2-1 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Ünal Karaman ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Karaman, “Ülke gündeminin futbolun önünde olduğunu düşünüyorum. Bizi biz yapan değerleri kaybetmeye başladık. İnsanın insana zulmünü kabul etmek mümkün değil” dedi ve ekledi:

“Her gün şehit haberleri geliyor. Geçiyorsun orman yangınları var, bir fidanı ağaç haline getirmenin zorluğunu o insanlara göstermemiz lazım. Bizim mesleğimiz futbol onun içerisindeyiz kendimizce namuslu iş yapmaya çalışıyoruz. Ben bugün sizlerin aracığı ile sesleneyim. En büyük başarı, en parlak fikir, sade insandan daha değerlidir. İnsanımız çok değerlidir. Türk’ün töresini yaşatma çerçevesinde birbirimizi destekleyelim.”

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Trabzonspor 2-1 Yeni Malatyaspor MAÇ SONUCU | Trabzonspor 2-1 Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’u da değerlendiren Ünal Karaman, “Malatya iyi bir takım, bizi zorladıkları gibi her takımı zorlarlar” derken, Abdülkadir’in durumu ile ilgili olarak da “Abdülkadir Ömür'ün dizinde bir ağrı vardı, maçtan önce tekrar ağrıdığını söyledi. Maçın o bölümünde ‘şiddetlendi’ dedi çıkarma gereği duyduk” ifadelerini kullandı. Karaman oyunu ise “Yeni Malatyaspor'un böyle bir oyunla karşımıza çıkacağını biliyorduk. Bizim takımımız zaten kaliteli takım, topun bizde kalmasını sağladık. İkinci yarı iyi bir oyun oldu, farkı açabilecek pozisyonlar bulduk” şeklinde değerlendirdi.