SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Profesyonel oyuncu böyle bir hata yapmamalı. VAR sistemi var!’

Sivasspor deplasmanda Çaykur Rizespor'a 2-1 mağlup olurken Yiğidolar'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay oyuncusunu eleştirdi. Çalımbay, "Kendi arkadaşımızın yaptığı hata penaltıya neden oldu. Profesyonel bir oyuncu böyle bir hata yapmamalı. VAR sistemi var. Bariz bir penaltı" dedi.

Güncellenme: 22:39, 25/08/2019
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Profesyonel oyuncu böyle bir hata yapmamalı. VAR sistemi var!’

Sivasspor deplasmanda Çaykur Rizespor’a 2-1 mağlup olurken karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Rıza Çalımbay, maçta fibula kemiği kırılan El Kabir’e “geçmiş olsun” dileğini ileterek, ” Üzüldük. Beraber çalıştığımız bir arkadaşımız. Çok iyi bir arkadaş. İnşallah en kısa sürede döner” dedi.

Maçın sonucunun böyle olmaması gerektiğini savunan Çalımbay, şunları kaydetti:

“İlk yarı her iki takım istediği gibi oynayamadı. İkinci yarı golü düşünerek başladık. Kendi arkadaşımızın yaptığı hata penaltıya neden oldu. Profesyonel bir oyuncu böyle bir hata yapmamalı. VAR sistemi var. Bariz bir penaltı. Hakem penaltıda haklı olduğu kadar VAR’a gitmediği pozisyonlarda o kadar hatalı. Gitmedi, belki kasıtlı gitmedi. VAR sistemi varsa gitmeliydi. Sıradan pozisyon değildi. Buna da sığınacak değiliz. İstediğimiz oyunu oynayamadık. Bu futbolla bu maç en kötü berabere bitmeliydi. Son 20 dakika baskı kurduk ama sadece birini değerlendirebildik. Futbolun içerisinde böyle talihsizlikler oluyor.”

Çalımbay, ligin çok uzun bir maraton olduğunu ve eksikleri gidererek yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Çaykur Rizespor 2-1 Sivasspor MAÇ SONUCU | Çaykur Rizespor 2-1 Sivasspor