SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir, Milli futbolcu İrfan Can Kahveci ile yeni sözleşme imzaladı. İrfan Can Kahveci’nin sözleşmesi, 2024 yılına kadar uzatıldı.

Turuncu-lacivertli kulübün sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, İrfan’ın sözleşmesinin 5 yıl uzatıldığı belirtildi.

Medipol Başakşehir ile sözleşmesi 2024 Mayıs ayı sonuna kadar uzatılan oyuncunun, 31 Mayıs 2021’e kadar kontratı bulunuyordu.

Gençlerbirliği altyapısında yetişen İrfan Can Kahveci, 2017 yılının Ocak ayında 1.6 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Medipol Başakşehir’e transfer olmuştu. İrfan Can Kahveci, Medipol Başakşehir forması altında çıktığı 88 maçta 8 gol atarken, 16 da asist yaptı.

10 kez de Türkiye A Milli Futbol Takımı forması giyen İrfan Can Kahveci’nin, Milli Takım’da golü bulunmuyor.

İLGİLİ HABER Emine Bulut cinayetine futbol dünyası isyan etti! Emine Bulut cinayetine futbol dünyası isyan etti!

HEDEFİ AVRUPA

Medipol Başakşehir’in sözleşmesini uzattığı İrfan Can Kahveci, turuncu-lacivertli takımdaki hedeflerini gerçekleştirdikten sonra yurt dışına transfer olmak istediğini söyledi.

Turuncu-lacivertli kulübün sosyal medya hesabından soruları yanıtlayan İrfan Can, hedefinin Avrupa’da futbol oynamak olduğunu açıkladı. İstanbul ekibiyle sözleşmesini Mayıs 2024’e kadar uzattığı için çok mutlu olduğunu aktaran İrfan, şunları söyledi:

“Buradaki hedeflerim daha bitmedi. İnşallah buradaki hedefimi tamamlamak istiyorum. Sonraki hedefim yurt dışına transfer olmak. Öncelikle burada başarılı olmak istiyorum. Çünkü bu kulüp açıldığından beri çok üstüne koyarak devam etti. Ben de buna katkı sağlamaya çalıştım. Bu kulüp sayesinde de milli takımda oynamaya başladım. İnşallah hedefim Avrupa Şampiyonası’nda başarılı şekilde ülkemi temsil etmek, sonrasında da yurt dışına transfer olup orada daha büyük başarılara imza atmak.”

Medipol Başakşehir’in üzerinde büyük emeği bulunduğunun altını çizen İrfan Can, “Bu kulüpte bir aile ortamı var. Burada müthiş şeyler yaşadım, inşallah bu sene de şampiyon olmak istiyorum. Çünkü bu duyguyu yaşamak istiyorum. Sonrasında geleceğe yönelik hedeflerimi de gerçekleştirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:19:08,