SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol AS gazetesinden bomba iddia! Falcao’ya Valencia kancası

İspanyol AS gazetesinin yaptığı habere göre Galatasaray'ın Radamel Falcao transferi tıkındı. Valencia oyuncuyla ciddi olarak ilgileniyor.

Avrupa basınında üstü üste Madamel Falcao ile ilgili çarpıcı haberler yayınlanıyor. İspanyol gazetesi AS'ta Nacho Sanchis imzasıyla çıkan haberde Kolombiyalı golcünün Galatasaray'a transferinde tıkanma yaşandığı belirtildi.
Haberde, Falcao'nun Galatasaray'a transferi daha önce kesin gibi görünürken, durumun değişmeye başladığı öne sürüldü.
As'a göre Falcao için İspanyol kulübü Valencia da devreye girdi. Rodrigo Moreno'nun Atletico Madrid'e olası transferi sonrası kadrosunu bir forvet ile takviye etmek isteyen Valencia'da adaylardan biri de Falcao. Falcao'nun isminin yıllardır Valencia ile anıldığı biliniyor.
Fransız L'Equipe gazetesinin haberine göre ise Falcao transferi kaotik bir hal aldı. Haberde Monaco Başkan Yardımcısı Oleg Petrov'un Galatasaray ile anlaşan Falcao'nun takımda kalmasını istediği yazıldı.
Falcao'nun Ağustos başında 3 yıllık sözleşme konusunda Galatasaray ile anlaştığını yazan gazete, başlarda Monaco'nun transfere sıcak yaklaştığını, son dönemde ise tavır değiştirdiğini yazdı. Wissam Ben Yedder ve Islam Slimani'nin takıma katılmasının da durumu değiştirmediği belirtildi.
Başkan Yardımcısı Oleg Petrov'un son basın toplantısında 'Falcao sözleşmesine saygı duymalı' demesi iplerin iyice gerilmesine neden oldu. Aynı haberde Falcao'nun hem teknik direktör Leonardo Jardim ve Monaco yöneticileri ile bugün bir kez daha bir araya gelerek Galatasaray'a gitmek için tekrar izin isteyeceği öne sürüldü.