SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Gazişehir Gaziantep maçını spor yazarları değerlendirdi

Spor yazarları, Süper Lig Cemil Usta sezonu ilk haftasında oynanan ve Fenerbahçe'nin Gazişehir Gaziantep'i 5-0 mağlup ettiği karşılaşmayı yorumladı.

Süper Lig'de 2019-2020 sezonu ilk haftasında Fenerbahçe Kadıköy'de Gazişehir Gaziantep'i ağırladı. Sarı laciverlilerin baştan sona üstün götürdüğü ve 5-0 galip geldiği karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi.
Mehmet Demirkol / Özgüvenli Fener bambaşka Fenerbahçe üzerine bir oyun inşaa edebileceği temelleri nihayet sergiledi. Uzun bir aradan bu yana ilk kez... Oyuna giren her oyuncunun aynı güvenle oyunun parçası olabilmesinde. Tolga ve Ferdi gibi. Vedat Muriqi’in Emre’nin güzel pasında yaptığı kontrol ve vuruştaki özgüveni en son hangi Fenerbahçe santrforunda görmüştük?
Maçın olayı: Kuşkusuz 23 dakikada Gazişehir’in yaptığı 3 penaltı... Üçü de doğru kararlar. Fenerbahçe’nin ceza sahası içine kalabalık girişleri kadar 17 yeni transferle baştan aşağı yenilenen Gazişehir’in bu kadroyla çıktığı ilk maç olmasının da bunda payı var. Bir takımdan ziyade bir karma gibiydi konuk ekip.
Deniz Çoban / Hayal kırıklığı yönetim Bu kadar FIFA kokardına yaklaşmış bir hakemin dün akşamki performansı ise hayal kırıklığıydı. Maçta ilk 23 dakikada 3 penaltı düdüğü çalan Arda Kardeşler’in, ilk çaldığı penaltı düdüğünde bence hatalıydı.
Emre’nin sözleri masum değil | Hakem, ikinci penaltıda yanılmadı, net bir penaltıydı. Chibsah net bir şekilde Emre’nin ayağına basmıştı. Üçüncü penaltıda ise Gazişehirli Morias’ın açık eline gelen topu göremedi. Doğru bir VAR müdahalesiyle, doğru bir penaltı kararı verildi. Maçın 2. yardımcı hakemi Hakan Yemişken de hatalı bayraklar kaldırdı. Fenerbahçe’nin dördüncü golünü de hatalı şekilde iptal etmişti ki, imdadına VAR yetişti.
Emre’nin dudaklarından dökülen sözler masum sözler değil. Duyulması halinde kartın rengi kırmızı olur. Emre’nin sırtı hakeme dönük ve hakemin bu sözleri duyma ya da fark etme şansı yok. VAR’ın da dudak okuyarak, müdahale hakkı yok.
Serdar Ali Çelikler / Ey Fenerliler, galibiyete sevinin Fenerbahçe taraftarlarına sesleniyorum: Sevinin.. Mutlu olun.. Maç esnasında da bana gelen sorular: "Abi biz mi iyiyiz Gazşehir mi kötü?", "Abi eksikliklerimizi görmeliyiz" türündendi.
Bu camai travmatik olmuş. "Acaba sevinsek mi?" durumundalar.. Önce bu psikozu atmalılar ve takımlarına ve hocalarına güvenmeliler.
Ali Ece / Emre döndü, Fenerbahçe döndü Emre Belözoğlu’nun dönüşü, Max Kruse ve Vedat’ın gelişi ile geçen sezondan çok daha iyi bir Fenerbahçe takım hücumu izleyeceğimiz, ertesi sabah güneşin doğacağı kadar aşikârdı.
Emre 73’e kadar oyunu bizzat yazmış kadar kendinden emin şekilde okudu, dikte etti, tempoyu Fenerbahçe lehine belirledi.
Maçın olayı | İlk yarıda hakemin 3 penaltı kararı vermesi olay oldu. İlki tartışmaya açık olsa da diğer ikisi dünyanın her yerinde penaltı.