SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman: ‘Kamuoyunun kuvvetli bir galibiyete ihtiyacı vardı…’

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman 0-0 sona eren MKE Ankaragücü maçı sonrası açıklamalarda bulundu. İç sahada kazanmak istediklerini ve bunun için oynadıklarını dile getiren Kocaman, "Konya kamuoyunun kuvvetli bir galibiyete, iyi bir skora ihtiyacı vardı. Bunu bugün çok istiyorduk fakat başaramadık" diye konuştu.

Güncellenme: 00:01, 19/08/2019
Aykut Kocaman: ‘Kamuoyunun kuvvetli bir galibiyete ihtiyacı vardı…’

Süper Lig’in ilk haftasında konuk ettiği MKE Ankaragücü ile 0-0 berabere kalan Konyaspor’un teknik direktörü Aykut Kocaman, “Konya kamuoyunun kuvvetli bir galibiyete, iyi bir skora ihtiyacı vardı. Biz de bunun farkındaydık. Bunu bugün çok istiyorduk fakat başaramadık.” dedi. Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk dakikadan itibaren oyunun kontrolünü ellerinde tuttuklarını söyledi.

MKE Ankaragücü’nü gösterdiği mücadeleden dolayı tebrik eden Kocaman, şunları kaydetti:

“MKE Ankaragücü maçı, özellikle seyircimizle olan bağı biraz daha yukarıya çıkarmak için güzel bir fırsat olarak gözüküyordu. Çok fazla da pozisyona girdik. Bu anlamda ortam son derece uygundu. Oyuncular da bunun farkındaydı. Daha birinci dakikadan itibaren oyunun kontrolünü elimizde tutuk. Maçın büyük bölümünde kaleye geldik. Zaman zaman bizim beceri eksikliğimiz, zaman zaman da Korcan Çelikay ve savunmanın hamleleriyle istediğimizi elde edemedik.”

‘Çok istiyorduk fakat başaramadık’

Puan kaybıyla başlamanın kendilerini olumsuz etkilediğini anlatan Kocaman, “Konya kamuoyunun kuvvetli bir galibiyete, iyi bir skora ihtiyacı vardı. Biz de bunun farkındaydık. Bunu bugün çok istiyorduk fakat başaramadık. Özellikle bize skor getirecek oyuncuların şu an hazır olmadıkları çok net görüldü. Mesela Riad Bajic, Ömer Ali Şahiner ve Deni Milosevic henüz tam performanslarını yansıtamadı. Bu da maç adına skora olumsuz yansıdı.” diye konuştu. İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Konyaspor 0-0 MKE Ankaragücü MAÇ SONUCU | Konyaspor 0-0 MKE Ankaragücü