SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yasmani Copello Escobar, Diamond League’in Birmingham ayağında birinci oldu!

Milli atlet Yasmani Copello Escobar, Diamond League'in Birmingham ayağında 400 metre engellide 49.08'lik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıktı.

Güncellenme: 17:46, 18/08/2019
Yasmani Copello Escobar, Diamond League’in Birmingham ayağında birinci oldu!

IAAF tarafından düzenlenen Diamond League’in Alexander Stadı’nda düzenlenen Birmingham ayağında milli atlet Yasmani Copello Escobar, 400 metre engelli yarışını 49.08’lik dereceyle birinci bitirdi. 32 yaşındaki milli atlet, böylece 2019 sezonundaki ilk Diamond League zaferini elde ederken, Elmas Yarışı sıralamasında da puanını 14’e yükseltti.

Copello, bu zaferle birlikte Paris’teki son yarış öncesinde beşinci sıraya çıkarak, Zürih’te sekiz atletin yarışacağı sezon finaline katılma anlamında avantaj elde etti. Öte yandan Yasmani Copello, 49.08’lik derecesiyle 2019’daki en iyi ikinci derecesini yaptı. Milli atlet bu yılki en iyi derecesini ise yine İngiltere’de yapılan bir başka Diamond League etabı olan Londra’da 48.93 ile yapmıştı.

İLGİLİ HABER Chelsea Teknik Direktörü Frank Lampard: `Kulüp için çok önemli bir maç` Chelsea Teknik Direktörü Frank Lampard: `Kulüp için çok önemli bir maç`

Yayınlanma Tarihi:17:21,