SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Beşiktaş maçını spor yazarlar yorumladı

Beşiktaş'ın Demir Grup Sivasspor'a farklı mağlup olduğu karşılaşmayı spor yazarlar değerlendirdi.

Lemi Çelik (Sözcü): Yapılan transferlerin katkı sağlayamayacağı ortada. Böyle büyük bir kulüpte bu transferlerin Beşiktaş'ı kaldırabileceği soru işaretleriyle dolu. Ayrıca Güven santrafor değil de orta sahada oynasa takıma daha çok katkı sağlar. Oğuzhan, hâlâ daha ikinci yarıda kurtarıcı olarak giriyorsa, Beşiktaş'ta büyük bir sorun var demektir. Beşiktaş'ı sonuca taşıyacak Quaresma ve Adem Ljajic, istenilen performansı ortaya koyamazsa maç kazanma şansı bir hayli düşük olur ve zor kazanır.
Yasin Yıldırım (Sözcü): Beşiktaş’ta Güneş'li günler bitmişti. ‘Av zamanı' sloganıyla yola çıkan Kartal, Sivas'ta av oldu. Siyah-beyazlı bazı yöneticilere söylemekte fayda var, burun kıvırdıkları Şenol Güneş'in kıymetini zaman geçtikte daha çok anlayacaklar. Abdullah Avcı, Başakşehir macerasının ardından kendi adına bir meydan okumaya girişti. Artık omuzlarında ciddi baskı var. Bu baskıyı kaldırırsa büyük hoca olabilir aksi halde sadece Başakşehir günleriyle anılır.
Ali Ece (Fanatik): Beşiktaş kadrosu belki başka türlü bir sistemde daha etkili oynayabilir ancak mevcut kadro kalitesi ideal Beşiktaş kalitesinde değil, temel sorun burada başlıyor. Caner, Avcı’nın yeni oyununa iyi niyetle adapte olmaya çalışsa da oyuncunun fabrika ayarları gereği yani bu kadar uzun top oynamaya meyilli bir oyuncunun bu kadar sabırlı ayağa pas oynamaya çalışan bir takıma uyum sağlaması çok zor.
Cem Dizdar (Fanatik): Kazanan yine Sivas! Sivas başarıyla bir arada durup maçı farka götürürken, sezon başını yüksek pas antrenmanı haberleriyle geçiren Beşiktaş’ın yolunun çok uzun olduğu göründü. En azından bu maç takımın sadece Ljajic’in yapacaklarına mahkum olduğunu düşündürttü. Acaba Beşiktaş’ın çıkışı geçmişte olduğu gibi radikal bir gençlik devriminde mi?
Deniz Çoban (Fanatik): Boyd’un Samassa ile çarpıştığı pozisyonda, kırmızı kart bekleyenler oldu ancak pozisyon asla kırmızı kart olmazdı. Boyd’un gözü topta, hedefinde top var ve topla oynuyor. Bu klasik bir çarpışma. Bence sarı karta dahi gerek yoktu.
Serkan Akcan (Fanatik): Q7 ’nin çizgiden vazgeçip Visca ya da Elia gibi içeri kat etmesi pek mümkün görünmüyor. Güven geçen sezon bıraktığı noktanın çok uzağında. Burak Yılmaz dönene kadar toparlanmazsa transfer kaçınılmaz olabilir. Ruiz soğukkanlı pasör bir stoper ama Epureanu kadar savunma yapamazsa Beşiktaş gol yeme konusunda geçen sezonu da geçebilir.
Orhan Yıldırım (Fanatik): Kamptaki hazırlık maçlarında can sıkan Beşiktaş, bunu lige taşıdı. Sivas deplasmanı ile perdeyi açan Avcı’nın ekibi; futbol olarak ortaya bir şey koyamadı. Yeni hocanın ısrarla aldırdığı Douglas ve Rebocho’ya şans vermemesi de ilginçti.
Adnan Dinçer (Cumhuriyet): İlk yarıda tek gol Sivasspor’dan gelirken oynanan oyuna fazla gelen bir güzellik yaşandı. Sahada özgüvenini kaybetmiş, gol atması mucizelere kalmış bir Beşiktaş izlerken, sadece 2. bölgede çekingen ama sert mücadele eden Sivasspor, 2. yarıdaki golleriyle farka gitti.