SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika Roma, Steven Nzonzi’yi Galatasaray’a kiralandığı açıkladı

Roma, Steven Nzonzi'nin Galatasaray'a kiralandığını duyurdu. Galatasaray oyuncu için kiralama bedeli ödemezken, ikinci yılda da kiralamak isterse 500 bin Euro ücret ödeyecek.

Güncellenme: 20:18, 16/08/2019
Son dakika Roma, Steven Nzonzi’yi Galatasaray’a kiralandığı açıkladı

İtalya Serie A ekibi Roma, Fransız orta saha oyuncusu Steven Nzonzi’nin Galatasaray’a 1+1 yıllığına kiralandığını açıkladı. Sarı-kırmızılı takım, Nzonzi için ilk yıl kiralama ücreti ödemeyecek. Galatasaray ikinci yılda da oyuncuyu kadrosunda kiralık olarak tutmak isterse Roma’ya 500 bin euro bedel ödeyecek.

Galatasaray, Steven Nzonzi’yi gelecek sezon satın almak isterse 16 milyon euro, sonraki sezon satın almak isterse 13 milyon euro karşılığında kadrosuna katabilecek.

Fransa’nın Dünya Şampiyonu kadrosunda yer alan yıldız futbolcu geçtiğimiz sezon Roma formasıyla çıktığı 39 müsabakada 1 gol 2 asistlik performans sergilemiş ve toplamda 3275 dakika sahada kalmıştı.

Galatasaray saat 19.05’te Nzonzi transferini bu videoyla duyurdu

GALATASARAY’DAN KAP’A TRANSFER AÇIKLAMASI

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Steven Nzonzi ve kulübü Roma ile oyuncunun 2019-2020 sezonu için geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.” denildi.

Roma’ya bu sezon için ücret ödenmeyeceği ve futbolcunun satın alma opsiyonunun ilk sezon 16 milyon avro, ikinci sezon ise 13 milyon avro olduğu belirtildi.

Sarı-kırmızılılar, 500 bin avro karşılığında 2020-2021 sezonu için futbolcunun sözleşmesinin kiralık olarak uzatılabileceğini de aktardı.

Açıklamada, Galatasaray’ın 30 yaşındaki orta saha oyuncusuna bu sezon 3 milyon 250 bin avro net ücret ödeyeceği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:17:34,