SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ampute çocuklardan Liverpool ve Chelsea antrenmanına ziyaret!

Liverpool ve Chelsea arasında oynanacak UEFA Süper Kupa mücadelesi öncesinde yüzleri güldüren anlar yaşandı. İstanbul Vodafone Park'taki karşılaşma öncesinde son antrenmanlarını yapan ekipler, ampute çocuklarla bir araya geldi.

2019 UEFA Süper Kupa maçı öncesi son çalışmasını dün Vodafone Park'ta yapan Liverpool ve Chelsea antrenmanında güzel anlar yaşandı.
UEFA Vakfı'nın yaptığı "Ampute çocuklar eşitlik için Süper Kupa'da" çalışması kapsamında ampute çocuklar, Liverpoollu futbolcular ile birlikte antrenman yaptı.
Mohamed Salah çocuklarla özel olarak ilgilenirken, diğer futbolcular da çocuklar ile birlikte top sektirme antrenmanı yaptı.
Chelseali futbolcular, idmanın son bölümlerine doğru konukları olan ampute futbol oyuncuları ile top oynayıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile UEFA'nın iş birliği sonucunda yapılan çalışma, Süper Kupa sürecinde birçok kez göz önüne getirilecek.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, bu özel çalışmayla ilgili olarak UEFA'ya yaptığı açıklamada, "UEFA Süper Kupa'nın bizim ülkemizde düzenlenecek olması ve bizim ampute futbolcularımızın bu organizasyonun bir parçası yapılması bizi çok mutlu etti. 14 Ağustosta, futbolun birleştirici gücünün en önemli örneklerinden birini tecrübe edeceğiz. Tüm takımlara, izleyicilere ve konuklarımıza UEFA Süper Kupası finali için buraya gelmeleri adına hoş geldin diyoruz" ifadelerini kullandı.