SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
UEFA ırkçı Sırp taraftarlara acımadı!

UEFA ırkçı Sırp taraftarlara acımadı!

UEFA Disiplin Kurulu, Partizan ile Yeni Malatyaspor arasında oynanan Avrupa Ligi 3. Eleme Turu ilk karşılaşmasında Sırp taraftarların merdiven boşluklarını doldurması, yabancı madde atması, meşale yakması ve ırkçı davranışlardan dolayı ceza 2 maç seyircisiz oynama ve 24 bin 250 Euro para cezası verdi.

UEFA, Sırp ekibi Partizan ile Yeni Malatyaspor arasında oynanan Avrupa Ligi 3. Eleme Turu ilk maçında yaşanan olaylarla ilgili cezalarını açıkladı. Partizan taraftarlarının merdiven boşluklarını doldurması, sahaya yabancı madde atması, meşale yakması ve ırkçı davranışlardan dolayı ceza aldığı açıklandı. Buna göre UEFA’nının resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, disiplin kurulunun Sırp temsilcisine 24 bin 250 Euro para cezası ve 2 Avrupa kupası maçında da seyircisiz oynama cezası verdiğini duyuruldu.

02 Ağustos 2019 Takım tercümanı Farnolle`nin sözlerini çevirmedi: Utanılacak bir şey Olimpija Ljubljana maçında ırkçı saldırıya uğrayan Yeni Malatyaspor`un kalecisi Fabien Farnollem, maç sonunda konuşurken takım tercümanı bazı sözleri Utanılacak bir şey diyerek çevirmedi. İlgili Haberi Oku