SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe taraftarından Diego Reyes ve Alper Potuk’a tepki

Fenerbahçe'nin Cagliari ile oynadığı hazırlık maçında Diego Reyes ve Alper Potuk'a tepki vardı. Sarı lacivertli taraftarlar iki futbolcuyu ıslıkla protesto ederken kaptan Emre Belözoğlu yedek kulübesinden taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.

Güncellenme: 00:15, 08/08/2019
Fenerbahçe taraftarından Diego Reyes ve Alper Potuk’a tepki

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Cagliari ile evinde maç yapan Fenerbahçe’de Diego Reyes ve Alper Potuk krizi yaşandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna giren Diego Reyes, maça dahil olduktan kısa süre sonra penaltıya sebebiyet verince Cagliari skoru 2-2’ye getiren golü attı.

Pozisyon sonrasında Reyes topu her ayağına aldığında Fenerbahçe tribünlerinden ıslık sesleri yükselirken Alper Potuk da tepkilerden nasibini aldı. Öte yandan ikinci yarıda oyundan çıkan takım kaptanı Emre Belözoğlu ise yedek kulübesinden taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.

Tepkilere rağmen bazı taraftarlar da oyunculara alkışlarla destek olmak istedi.

Maç sonunda konuyla ilgili açıklama yapan Emre Belözoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Taraftarımızın teveccühüne teşekkür ediyorum. Ancak burada 7-8 sene forma giydim. Zaman zaman eleştirildiğimn günler oldu ama sevgiyi üzerimde hep hissettim. Bugün Diego ve Alper’e karşı taraftarımızın tepkisi olduğunu gördüğümde üzüldüm. Çünkü Fenerbahçe 3 Temmuz’u yaşadı ve ayakta durduysak taraftarımızın sayesinde oldu. Onların şevkatini hissetmiş bir oyuncu olarak, evet bazı oyuncular taraftarımızın gözüyle bakınca istenilen performansa ulaşmamış olabilir ama sezonun başı itibariyle birbirimize ihtiyacımız var. Bu şanlı forma Lefter, Can Bartu, Selçuk Yula abilerimizin terlettiği forma. Ne kadar büyük topçu olursak olalım camiadan büyük olamayız. İnanıyorum ki Fenerbahçe taraftarı o birliği beraberliği sağlayacaktır.”

Diego Reyes – Alper Potuk

Yayınlanma Tarihi:22:12,