SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En çok kazanan kadın sporcu Serena Williams… İlk 10 sıranın tamamı…

ABD'li tenisçi Serena Williams, 29,2 milyon dolarlık geliriyle son bir yılın en çok kazanan kadın sporcusu oldu. Listenin ilk 10 sırası ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.

Kariyerinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan ABD'li tenisçi Serena Williams, 29,2 milyon dolarlık geliriyle son bir yılda en fazla kazanan kadın sporcu oldu.
Forbes dergisinin Haziran 2018 ile Haziran 2019 arasındaki maaş, sponsor gelirleri ve bonusları hesaba katarak hazırladığı listede, en çok kazanan kadın sporculara yer verildi.
14 aylık aranın ardından kortlara dönen ve katıldığı son 6 grand slam turnuvasının 3'ünde final oynayan 37 yaşındaki Serena Williams, sponsorluk anlaşmaları sayesinde 29,2 milyon dolar gelire ulaşarak söz konusu dönemde en çok kazanan kadın sporcular listesinde zirveyi bırakmadı.
Kariyerinde ABD Açık ve Avustralya Açık şampiyonlukları bulunan Japon raket Naomi Osaka, 24,3 milyon dolar kazancıyla ikinci sıraya yerleşirken, Alman tenisçi Angelique Kerber ise 11,8 milyon dolarlık geliriyle üçüncü sırayı aldı.
Tamamını tenisçilerin oluşturduğu son bir yılın en fazla kazanan 10 kadın sporcusu şöyle:
Serena Williams Tenis 29,2 milyon
Naomi Osaka Tenis 24,3 milyon
Angelique Kerber Tenis 11,8 milyon
Simona Halep Tenis 10,2 milyon
Sloane Stephens Tenis 9,6 milyon
Caroline Wozniacki Tenis 7,5 milyon
Maria Sharapova Tenis 7 milyon
Karolina Pliskova Tenis 6,3 milyon