SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Ağaoğlu: Hikaye yarım kaldı, içime kan damladı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, forma göğüs sponsorluğu konusunda anlaşma sağladıkları Vestel ile düzneledikleri imza töreninde Yusuf Yazıcı'nın Lille transferini değerlendirdi.

Güncellenme: 12:51, 05/08/2019
Ahmet Ağaoğlu: Hikaye yarım kaldı, içime kan damladı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu bordo mavililerin yeni sezonda forma göğüs sponsorluğu konusunda anlaşma sağladıkları Vestel markası ile düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ağaoğlu, Türkiye’nin gündemine oturan Yusuf Yazıcı transferi ile ilgili ilk kez samimi açıklamalarda bulundu. Başkan yaklaşık 18 milyon Euro’ya Fransa’nın Lille kulübüne giderek Türkiye rekoru kıran Yusuf’un ayrılışına çok üzüldüğünü söyledi. İşte Ahmet Ağaoğlu’nun yaptığı açıklamalardan satır başları:

”YENİDEN BAŞLAYAN HİKAYENİN BAŞROL OYUNCUSUYDU’

Yusuf bizim için yeniden başlayan hikayenin başrol oyuncusuydu. Paraya en ihtiyaç duyduğumuz dönemde yani geçen sene dahi göndermediğimiz yerde bizim yeniden başlayan hikayemizin başrol oyuncusuydu. Şu andan itibaren hikaye yarım kaldı. İçim kan ağladı. Umarım kendimi toparlarım.

”ISRARI BU TRANSFERİ BU NOKTAYA GETİRDİ”

Biz işin para kısmında değildik. Böyle bir gelire de bu hikaye içinde ihtiyacımız yoktu. Ancak oyuncumuzun bu konudaki ısrarı bu transferi bu noktaya getirdi. Bundan sonra da bu hikaye tamamlanana kadar ve kapak yazısı yazılana kadar hiçbir oyuncumuzu gönderme düşüncesinde değiliz o hikayedeki rolleri bitinceye kadarı.

‘AVRUPA’YA GİDEN EN YÜKSEK RAKAM’

‘Yusuf Yazıcı’ya kırgın mısınız’ sorusuna Ağaoğlu: “Gönlüm el vermese de verilen karara saygı duyuyorum. Biz işin duygusal tarafındayız. Ancak kırgınlık, küslük söz konusu değil. Bu ülkede futbola başlayıp, Avrupa’ya giden en yüksek rakam. Bunu da göz ardı edemeyiz. Kendisi enteresan bir kişilik. Sürekli engellememe rağmen benimle mücadele ederek gitmek istedi. Aynı sahada verdiği mücadele gibi mücadele etti.

İLGİLİ HABER Maden avcısı Luis Campos`un son yıldızı Yusuf Yazıcı! Maden avcısı Luis Campos`un son yıldızı Yusuf Yazıcı!