SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Liverpool Manchester City maçı nefes kesti! Kazanan penaltılarla City! | 2019 FA Community Shield

Liverpool Manchester City maçı nefes kesti! Kazanan penaltılarla City! | 2019 FA Community Shield

Manchester City, normal süresi 1-1 sona eren karşılaşmada Liverpool'u penaltı atışları sonunda 5-4 mağlup ederek Community Shield'ın üst üste 2. kez toplamda ise 6. kez sahibi oldu.

FA Community Shield’da Manchester City ile Liverpool bir araya geldi. Premier League şampiyonu ile FA Cup şampiyonunu buluşturan İngiltere’nin ‘Süper Kupa’sında geçen sezon iki kupayı da kazanıp double yapan City ile prosedüre göre ligi ikinci bitiren Liverpool karşılaştı. Wembley’deki nefes kesen karşılaşmanın normal süresi 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Penaltı atışlarını 5-4 kazanan Pep Guardiola’nın öğrencileri, sezona önemli bir zaferle başlamış oldu. City bu sonuçla üst üste 2. kez toplamda da 6. kez Community Shield’in sahibi oldu.

Karşılıklı kullanılan 5’er penaltı atışında yalnızca Wijnaldum başarısız oldu. Müsabakaya Manchester City, 125. kuruluş yıl dönümü için özel tasarlanan forma ile çıktı. 04 Ağustos 2019 Futbol aşkı bütün engelleri yıktı! 8 yaşındaki Mikey Poulli`nin inanılmaz yeteneği... Arsenal`in yıldızı Alexandre Lacazette`i yüzüne dokunarak tanımaya çalıştığı videosuyla gündeme gelen görme engelli Mikey Poulli, hayat hikayesiyle de birçok insanı etkilemeyi başardı. 7 yaşındaki görme yetisini kaybeden Poulli`nin sıra dışı hikayesi... İlgili Haberi Oku