SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Yeni Gözde Kırdar’ Simge Korkmaz, ABD yolunda!

‘Yeni Gözde Kırdar’ Simge Korkmaz, ABD yolunda!

Geride kalan 8 sezonda Halkbank Spor Kulübü forması giyen 2000 doğumlu genç smaçör Simge Korkmaz, yeni sezonda Amerika Birleşik Devletleri’nde ülkemizi temsil edecek.

Voleybola 9 yaşında, ablasının antrenmanını izlemeye gittiği VakıfBank altyapısında başlayan Simge Korkmaz, elde ettiği spor bursu ile, kolej kariyerini Amerika Birleşik Devletleri'nde sürdürecek. Sol smaçör pozisyonunda görev yapan 19 yaşındaki Simge Korkmaz, ABD'nin New York eyaletinde bulunan ve 12.000'den fazla öğrenci sayısı ile Long Island’ın en büyük özel üniversitesi olan Hofstra Üniversitesi'nden burs teklifi aldı.

Hofstra Üniversitesi'nin voleybol takımı olan Hofstra Pride takımı ise yakaladığı istikrar ve elde ettiği başarılar ile adından sıkça söz ettiriyor. Voleybol branşında Amerikan Kolej Sporları Kurumu (NCAA) 1. Konferansı'nda (Division 1) mücadele eden ve 2018 yılını Colonial Athletic Association (CAA) şampiyonu olarak tamamlayan Hofstra Pride, 9 yıldır NCAA Division 1'de mücadele ediyor.

İdolü Gözde Kırdar, hedefi Milli Takım!

19 yaşındaki genç yetenek, 2003 yılından bu yana VakıfBank Spor Kulübü ve A Milli Kadın Voleybol Takımı'mızın formasını başarıyla giyen ve sayısız başarılar elde eden Gözde Kırdar'ı örnek aldığını belirterek, “Çocukluğum, Gözde Abla'yı izleyerek geçti diyebilirim. Elbette oynadığımız pozisyonun aynı olması itibarı ile de kendisine bir yakınlık kurduğumu söyleyebilirim. Bireysel olarak en önemli hedeflerim arasında, Gözde Kırdar gibi istikrarlı bir sporcu olmak ve başarılarla dolu bir kariyer elde etmek. Bununla beraber ay-yıldızlı şanlı formamızı da uzun yıllar terletmek ve ülkemizi uluslararası arenada gururlandırmak istiyorum.” diye konuştu.

02 Ağustos 2019 Guidetti bilinmeyen yönlerini anlattı 2008 yılından beri VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü olarak görev yapan Giovanni Guidetti, Hayatta mükemmel diye bir şey yoktur, sporda da yok. Gelişmek ve daha iyisi olmak için salonda çok vakit geçiriyoruz. Buraya sadece işimizi yapmak için değil daha iyi yapmak için geliyoruz. Bence bizde başarının anahtarı, kazansak bile yetinmememiz. Hep daha fazlasını istemek ve daha fazlası için motive olmak dedi. İlgili Haberi Oku

“ABD'ye bayrağımızı dalgalandırmaya gidiyorum”

Burs süreci hakkında da bilgi veren Simge Korkmaz, “Evin 3 çocuğunun en küçüğüyüm. Küçüklükten beri birçok spora meraklıydım. Evde ağabeyimle güreşir, boks yapar, babamla futbol oynar, ablamın voleybol maçlarına giderdim. Sonrasında sadece voleybola yönelerek o sporda çok iyi olmayı amaçladım. Altyapı yıllarımda daima birden fazla kategoride yarıştım. Benden büyüklere ayak uydurabilmem için her zaman daha fazla çalışmam gerekti ve bunun meyvesi olarak şimdi çok önemli bir arenada mücadele etme fırsatı yakaladım. Elbette bu süreçte bana başta ailem, 2. evim olan Halkbank Spor Kulübü ve Play Sports Abroad (PSA) ekibi çok yardımcı oldu. Burs elde etmem konusunda beni en doğru şekilde yönlendirip, kapasitem konusunda beni her zaman motive edip, dilimi geliştirmem için beni yönlendirdiler. Beni her zaman destekleyip, bana çok önemli bir destek ve motivasyon sağladılar. Artık önümde yeni bir macera var. En büyük hedefim, kendimi orada ispatlamak ve kendimi geliştirip, ülkeme geri dönüp burada milli takım formasını terletmek. Amerika'ya ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaya gidiyorum. Herkesin desteğini bekliyorum” diye konuştu.

NCAA Hakkında

Türkçesi Amerikan Kolej Sporları Kurumu olan National Collegiate Athletic Association (NCAA)'de voleybol, futbol ve basketbol gibi kolej sporlarının yanı sıra tenis, yüzme, beyzbol, golf gibi çeşitli sporları, bünyesindeki 3 farklı konferansa göre (Division 1-2-3) ayırıyor. Her bir konferansta 32 takımın mücadele ettiği bu dev organizasyonda, Atlantic Coast Conference (ACC), Big 10, Big East, Big 12, South Eastern Conference (SEC) ve Pacific 10 gibi öne çıkan çeşitli konferanslar yer alıyor. 31 Temmuz 2019 Hande Baladın: Olimpiyatlara gitmeyi çok istiyoruz A Milli Kadın Voleybol Takımı`nın genç oyuncularından Hande Baladın Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri hakkında, Gruptaki her maç çok önemli ve zor. En küçük bir kayıp bile olimpiyata gidebilme şansını ortadan kaldırıyor. O yüzden en başından beri konsantre olarak ilk üç maçı da en iyi şekilde bitirip olimpiyatlara katılmak istiyoruz dedi. İlgili Haberi Oku