SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin beyin takımı rotayı belirledi! Münih’te transfer zirvesi…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Comolli ve Yanal gündemdeki isimleri değerlendirdi; Gustavo, Fejsa, Kolarov ve Deniz Türüç için kesin karar verildi.

Fenerbahçe'de, Bayern Münih maçı sonrası önemli bir görüşme gerçekleşti. Başkan Ali Koç, Sportif Direktör Damien Comolli, teknik patron Ersun Yanal ve yöneticiler transfer masası kurdu.
Alınan kararlar sonrası sarı-lacivertlilerin rotası belli oldu. Kısa süre öncesine kadar 6 numara transferinde liste başı olan Luiz Gustavo çıkmaza girdi. Marsilya, 32 yaşındaki futbolcu için 9 milyon Euro’nun altına inmedi. Son anda bir değişiklik olmazsa, Fenerbahçe bu transferden çekildi.
1 YENiDEN FEJSA / Fenerbahçe, Gustavo’daki gelişmeler nedeniyle yeniden Benfica’nın ön liberosu Ljubomir Fejsa’ya döndü. Öncelik verdiği oyuncuların transferi gerçekleşmeyince Ersun Yanal’dan, Fejsa’ya zoraki de olsa onay çıktığı öğrenildi.
2 KOLAROV ATAĞI / Transferi yılan hikâyesine dönen isimlerden olan Kolarov’un durumu da netleştirilecek. Yönetim, bu oyuncu için şartları zorlayacak. Roma’nın istediği 4 milyon Euro’luk bonservisin mümkün olduğu kadar indirilmesine çalışılacak.
3 DENİZ’E ONAY / Kiralanan Garry Rodrigues’in, Suudi Arabistan’dan hazır olmadan gelmesi ve tam olarak güven vermemesi nedeniyle Ersun Yanal transfer istedi. Yanal, uygun şartlarda olması kaydıyla Kayseri’den Deniz Türüç’e onay verdi.