SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ekrem İmamoğlu, İngiltere Başkonsolosu’nu Liverpool Chelsea maçına davet etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini tebrik ziyaretine gelen İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater'i, 2 İngiliz takımı Liverpool ve Chelsea arasında, 14 Ağustos'ta Vodafone Park'ta oynanacak UEFA Süper Kupa maçına davet etti.

SKOR ÖZEL HABER
Güncellenme: 18:14, 29/07/2019
Ekrem İmamoğlu, İngiltere Başkonsolosu’nu Liverpool Chelsea maçına davet etti

SÖZCÜ / İSTANBUL İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater’i, Saraçhane’deki makam odasında ağırladı. Slater’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden İmamoğlu, Slater’ı, iki İngiliz takımı Liverpool ve Chelsea arasında, 14 Ağustos’ta Beşiktaş Vodafone Park Stadı’nda oynanacak UEFA Süper Kupa maçına davet ederek “İyi bir ev sahipliği yapmak isterim. Ben hem Londra hem Liverpool belediye başkanlarına davet yazımı yolladım maça gelirlerse onları ağırlayacağıma dair. İBB Başkanı olarak, ev sahipliği konusunda hiçbir eksikliği hissetmenizi istemem” diye konuştu. Futbolu çok sevdiğini belirten Slater, tuttuğu takımın Stoke City olduğunu söyleyerek “Ama eşim Chelsea taraftarı. Maç burada olacağı için de çok heyecanlıyız” dedi. Slater, İmamoğlu’na İstanbul’da hangi takımı tuttuğunu sorunca renkli anlar yaşandı. İmamoğlu, Slater’a, “İstanbul’da her takımı tutuyorum ben. Benim takımım İstanbul dışından. Onun için burada hepsine eşitim” yanıtını verdi.

Slater: “İki defa seçim kazandığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Çok yorgun olmalısınız.”

İmamoğlu, Slater’ın, “2 defa seçim kazandığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Çok yorgun olmalısınız” sözlerine ise, “Biraz dinlendim. Neredeyse 8 ay kampanya süreci yaşadık. Çok yorucu aslında. İstemezdik ama 2 defa oldu. Yapacak bir şey yok. Neticesi, Türkiye için sevindirici. Bu şehir ve ülkemiz, demokrasiyi çok sevdiğini ispat etmiştir. Tüm kaygıları, tereddütleri ortadan kaldırmıştır. Bu, bizim için çok mutluluk verici. Şimdi önümüze daha umutla, enerjik ve inançlı bakıyoruz. Bundan sonra artık sıkı bir çalışma dönemime girdik. Bu çalışma döneminde sizleri, temsil ettiğiniz topraklar adına her daim çok güçlü bir ortak kabul etmek istiyoruz. İstanbul zaten dünyada tanınan bir kent ama yenilikçi tavrını, sanatı, kültürü, hayatı, canlılığı göstermek ve yaşatmak istiyoruz. Bu bağlamda, ortak projelerimiz olacağına inanıyorum” yanıtını verdi. İLGİLİ HABER Galatasaray yönetiminden Ekrem İmamoğlu`na ziyaret Galatasaray yönetiminden Ekrem İmamoğlu`na ziyaret

Yayınlanma Tarihi:18:03,