SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un ‘Keşan’ motifli forması rekor kırdı! Filmde dikkat çeken detay

Trabzonspor'un yöreye özgü 'Keşan' motiflerinin yer aldığı yeni forması için çekilen kısa film, spor, siyaset ve iş dünyasında büyük beğeni topladı. Yeni forma, 24 saat içerisinde kulüp tarihinde en kısa sürede en çok satılan forma unvanını da aldı. Yeni formanın tanıtıldığı film ile ilgili ilginç bir detay da ortaya çıktı.

Güncellenme: 06:53, 22/07/2019
Trabzonspor’un ‘Keşan’ motifli forması rekor kırdı! Filmde dikkat çeken detay

Trabzonspor Kulübünün, yöreye özgü “keşan” motiflerinin yer aldığı yeni forması için çekilen kısa film, spor, siyaset ve iş dünyasında büyük beğeni topladı. Bordo-mavili kulübün kısa bir süre önce sosyal medya hesabından paylaştığı ve yaylada futbol oynayan çocukların başından geçen bir hikayeye yer verdiği film, kısa sürede büyük ilgi gördü.

Trabzonsporlu futbolcular Abdulkadir Parmak, Hüseyin Türkmen, Yusuf Yazıcı ve Uğurcan Çakır’ın isimlerinin yazılı olduğu formaları giyen ve isimleri Abdulkadir, Hüseyin, Yusuf ve Uğurcan olan çocuklar kendi aralarında futbol oynarken forması olmadığı için oyuna dahil olmayan Abdülkadir isimli başka bir çocuğun hikayesini anlatan kısa film, Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, Trabzonspor’un eski futbolcusu Kevin Campbell ile Göztepeli Andre Castro’nun da beğenisini aldı.

Sosyal medya hesabındaki yaklaşık 19 milyon takipçisine kısa filmi alkış ifadesi ile paylaşan Pique’ye, Trabzonspor Kulübünden de kısa sürede yanıt geldi. Paylaşımda başarılı savunma oyuncusuna ve ailesine yeni formadan gönderileceği belirtilerek, “Bordo mavi Trabzonspor’dan bordo mavi Barcelona’ya selamlar” ifadesi kullanıldı.

İLGİLİ HABER Ahmet Ağaoğlu herkesin konuştuğu videoyu yorumladı: Birkaç milyon verseniz bu başarıyı elde edemezsiniz Ahmet Ağaoğlu herkesin konuştuğu videoyu yorumladı: Birkaç milyon verseniz bu başarıyı elde edemezsiniz

FİLMDE OYNAYAN ÇOCUKLAR TRABZONSPOR’UN ALTYAPISINDAN

Çekimleri yaklaşık 1 haftayı bulan kısa filmle ilgili açıklamada bulunan Trabzonspor Kulübü Medya İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ulaş Özdemir, Trabzon’da geçmişte her çocuğun yaşamış olduğu bir hikayeyi yeni forma ile bütünleştirerek kısa filme yansıttıklarını söyledi.

Yeni formada yer alan keşan motiflerinin yöreye özgü olduğuna işaret eden Özdemir, “Öncelikle Trabzonspor Medya İletişim Merkezi ekibi olarak hikayeyi ve kurguyu belirledik. Daha sonra çekimin yapılacağı ve keşan yapımı için dokuma tezgahlarının olduğu Çarşıbaşı’nda bir yer seçtik. Filmde oynayan çocuklar Trabzonspor’un alt yapısından. Özellikle Abdülkadir Ömür’ün, Çarşıbaşılı olması ve yöreye özgü böyle bir ürünün formaya yansıtılması büyük beğeni topladı” diye konuştu.

Forma satışlarının 24 saatte 15 bini bulduğunu aktaran Özdemir, yeni formanın kulüp tarihinde en kısa sürede en çok satılan forma unvanını da aldığını vurguladı.

İLGİLİ HABER Gerard Pique`den Trabzonspor paylaşımı! Bordo mavili kulüpten forma sözü Gerard Pique`den Trabzonspor paylaşımı! Bordo mavili kulüpten forma sözü

Ulaş Özdemir, kulübün sosyal medya hesabından paylaşılan kısa filmi şu ana kadar 6,5 milyon kişinin izlediğini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:00,